„Jsem vcelku rád, že nebudu odcházet od nedokončené práce. Máme téměř připravenou žádost o evropské peníze na kanalizaci, snad se nám ji v následujících letech podaří dokončit,“ sdělil starosta obce Michal Polanský.

Kanalizace zdaleka není jediná položka, se kterou obec počítá. „Chtěli bychom dokončit mateřinku, neboť schází část zateplení. Nevyhneme se ani úpravě polních cest, které směřují do obce,“ přiblížil další plány Polanský.

K drobnějším výdajům, do kterých vesnice vloží peníze, přibude součinnost s kabelovou televizí a úprava webových stránek obce.

Lidé v Milešovicích jsou se současným rozložením sil na obecním úřadě zřejmě spokojeni. Volili ČSSD, v jejímž čele stál dosavadní starosta. „Proběhla koaliční jednání, přičemž na budoucí spolupráci jsme se dohodli s TOP 09. Už máme jasno i ve vedení obce. Změna se bude týkat pouze místostarosty, bude jím Ivo Petlák,“ prozradil starosta Polanský. Potvrzení jeho slov by mělo přinést ustavující zastupitelstvo, které se uskuteční v Milešovicích 8. listopadu.