„Loni jsme získali asi polovinu potřebných tašek. Teď bezprostředně po vyvěšení žádosti přibylo dalších dva tisíce tašek, slíbených máme dalších patnáct set. Do ideálního stavu nám už tak zbývá jen tisíc pět set kusů, takže věřím, že se sejdou," informoval milonický farář Pavel Lacina.

Miloničtí potřebují vyměnit nejen tašky, ale také přelaťovat celou střechu. Latě musí koupit nové, o starší drážkované pálené tašky však prosí ostatní. „Kdokoli, kdo plánuje v nejbližší době obměnu střechy nebo má krytinu k dispozici, nám může pomoci. Přijímáme jakékoli množství," řekl Lacina.

Práce by farnost chtěla stihnout v létě, záležet však bude na dobrovolnících. „Mlat je potřeba vyklidit, chceme na to uspořádat brigádu. Jednu už máme domluvenou na příští víkend. Začátkem června budeme ještě harmonogram probírat na farní radě," upřesnil Lacina.

V blízkosti mlatu se každoročně konají tradiční společenské akce Zahradní slavnost a Otevřená zahrada. Farnost proto doufá, že vzhledem k tomu se lidé do prací zapojí a přiloží ruku k dílu. Díky tomu by nová střecha mohla být už letos na podzim.