Podpisy na vesnici sháněl i osmnáctiletý Jakub Valoušek. „V Milonicích nám scházelo místo na cvičení a workoutové hřiště se nám zdálo jako nejlepší řešení. Náš nápad jsme pak představili paní starostce,“ sdělil Valoušek.

Starostka nebyla proti, chtěla se však ujistit, že hřiště nebude vadit ostatním Milonickým. „Mládežníci sesbírali podpisy na podporu hřiště. Zastupitelé pak návrh schválili, stavět se bude za milonickou sýpkou na začátku září,“ informovala starostka Jitka Chramostová.

Na hřiště obec získá dotaci od ministerstva pro místní rozvoj. „Hřiště stojí zhruba půl milionu korun. Tři sta padesát tisíc korun zaplatíme z dotací, což je sedmdesát procent ceny. Zbytek doplatíme z obecního rozpočtu,“ dodala Chramostová.

Milonickou mládež svým podpisem podpořila i Jana Smísitelová. „Jsem ráda, že klukům jejich plán vyšel. Nebudou muset jezdit cvičit do města, zabaví se přímo v naší vesnici,“ komentovala Smísitelová.

Jedním z organizátorů petice je syn Smísitelové, Pavel Smísitel. „Přesně nevím, kolik jsme nasbírali podpisů. Nicméně s naším nápadem souhlasilo více než tři čtvrtiny obyvatel Milonic,“ sdělil Smísitel. Velké množství podpisů potvrdila i jeho matka. „Kluci měli zaplněný celý papír,“ podotkla.

Workoutová hřiště jsou společně s víceúčelovými hřišti velkým hitem na mnoha vesnicích. Nové posilovací hřiště dokončili nedávno v Rašovicích. „Lidé můžou posilovat na hrazdách. Je potřeba vést mládež ke sportu,“ sdělil rašovický starosta Jiří Raušer.

MARTINA MORESOVÁ