Obec však neplánuje pouze vysazovat novou zeleň. „Některé stromy a keře bude nutné pokácet, ale kromě toho chceme také rozšířit chodníky, dát nevzhledné kabelové vedení do země a možná pořídit i dřevěný mobiliář," přiblížila plány Chramostová s tím, že místo by po úpravě mělo být kombinací betonu, trávy a květin.

Podle obyvatele Ondřeje Zabloudila jsou tyto plány namístě. „Určitě bude dobré, když střed vesnice získá novou podobu, protože tam celkově bylo všechno v rozpadu. Změny se tam dějí už i teď, zeleň je upravenější," poznamenal Zabloudil.

Na dokončení všech plánovaných prací si však lidé ještě chvíli počkají. „Nachystáme projekt a příští rok ho dáme schválit na kraj, abychom byli připravení. Zatím ale bohužel nejsou vypsané vhodné dotace a sami nejsme schopní akci zaplatit," podotkla Chramostová.

Celkovou sumu sice ještě neznají, na stovkách tisíc se ale zřejmě nezastaví. „Jen samotná úprava zeleně by stála přes milion korun," řekla starostka s tím, že práce možná budou dělat na víc etap.

PAVLÍNA VÁŽANOVÁ