Třeba Hrušečtí nabízejí od dnešní sedmnácté hodiny u rybníka Za humny už deváté hrušecké pálení čarodějnic.

Kromě soutěží zahrají Burnout Syndrome a od dvacáté hodiny vystoupí legendární Poutníci. Slavnostní charakter bude mít také dnešní zahájení turistické sezony ve Vyškově. Město připravilo program ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Vyškov, Klubem českých turistů Vyškov, Městským kulturním střediskem Vyškov a vyškovským gymnáziem. „Program na Masarykově náměstí si užijí hlavně děti. Od půl deváté ráno je čekají zábavné soutěže a hry, soutěž pro malé turisty přichystalo i Turistické informační centrum. V devět hodin pak představitelé města slavnostně otevřou novou turistickou sezonu,“ popsala program mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Od čtvrt na deset ráno až do jedenácti hodin dopoledne program zpestří koncert skupiny Mrko Band. „V přestávce koncertu v deset hodin pak vystoupí žákyně tanečního oboru základní umělecké školy ve Vyškově,“ řekla Bednářová.

Všechny děti mohou také v doprovodu rodičů vyrazit v době od půl deváté ráno do půl jedenácté dopoledne na dětskou trasu Pochodu osvobození města Vyškova se zastávkou na dopravním hřišti a cílem v zooparku.

Na jarní vycházku do přírody za opeřenci se mohou těšit také v Habrovanech. Vycházka začne už brzy ráno, kdy ptáci zpívají nejintenzivněji. Na tradiční setkání ornitologů a milovníků přírody je tak možné se těšit už od dnešní osmé hodiny ranní u habrovanského hřbitova.

Pták roku

Kromě estetického zážitku nabízí Vítání ptačího zpěvu seznámení se s běžnými i vzácnými druhy ptáků, setkání je také ideální příležitostí pro pozorování a poslech zpěvu ptáka roku 2011, strnada obecného. „Vítání ptačího zpěvu pořádáme už od roku 1992 každoročně, zkontrolujeme asi dvacet ptačích budek a pro děti jsou připravené nejrůznější hry a soutěže,“ lákal rousínovský amatérský ornitolog Jiří Bartl.

Vyznavači silných strojů by si zase neměli nechat ujít sraz motorkářů ve Švábenicích. Tam se motorkáři sjedou už podruhé, zahajovat budou letošní motorkářskou sezonu. Akce se bude konat od třinácti hodin u tamního kostela svatého Michaela Archanděla. Kdo si chce vychutnat adrenalin zase z trochu jiného soudku, neměl by pohrdnout pozvánkou z Ivanovic na Hané.

Zítřejší desátá hodina dopolední tam bude patřit devátému ročníku soutěže mladých hasičů Memoriál Zdeňka Pitnera, který se odehraje v areálu vedle fotbalového hřiště. Akci pořádají ivanovičtí dobrovolní hasiči.

Na své si přijdou také milovníci divadla. Občanské sdružení Osvětová beseda Drnovice totiž zítra od sedmnácté hodiny pořádá pohádkovou komedii v podání malých ochotníků. Představení nazvané O princezně, která snášela zlatá vejce se uskuteční v drnovickém kulturním domě. Vstupné je ve výši čtyřiceti korun.