Město doufá, že se do budoucna stane vlastníkem areálu. „Projednali jsme kroky, které by poté mohly následovat. Je na místě, že v okamžiku, kdy budeme řešit budoucnost celého území, bude Vyškov tím prvním, s kým chceme jednat. Prostor je zajímavým brownfieldem uprostřed města, dovedu si představit řadu využití,“ prohlásil Výborný.

Mikuláš s čertem a andělem již brzo vyrazí na návštěvy. Ilustrační foto.
Pozvání čertů a Mikuláše? Rodičům poradila i vedoucí vyškovské školky

Zmínil dále vytvoření nezávislého znaleckého posudku za cenu v místě a čase obvyklou. „Pak už bude záležet na vedení města a vyškovských zastupitelích,“ dodal Výborný.

Radnice má k dispozici nejrůznější studentské práce budoucího využití a zároveň koncepční materiál Generel obnovy Nového zámku, který počítá nejen s postupnou opravou zámku, ale zastřešuje celý prostor včetně zámecké zahrady a právě areálu pivovaru.

„Nikdo z nás nechce chodit okolo a sledovat chátrající areál. Zájem o něj opakovaně projevujeme,“ konstatoval starosta Vyškova Karel Jurka.

Možností bude i jednání se soukromými investory. „Pokud areál získáme, bez vpuštění soukromého sektoru se zřejmě nepohneme z místa. Mým snem by bylo obnovení nějaké formy vaření piva, nabízí se letní amfiteátr. Variant je víc,“ dodal Jurka.