Přitom se v okolí nemocnice nachází sedm parkovišť a řada podélných stání kolem cest. I podle zkušeností redakce Deníku Rovnost je situace zejména v dopoledních hodinách složitá. Najít místo k zaparkování je tak především o štěstí. „Není to ale jen okolí nemocnice, kde jsou problémy. V ulicích kolem centra města je to s hledáním místa obdobné. Zaparkovat se v nich dá jen brzy ráno a pozdě odpoledne,“ dodal Mucha.

Problém s místem
Kritická situace bývá především v okolí centra a nemocnice.
Radnice připravuje několik řešení.
Chce zvýšit kapacitu parkoviště u hygieny, u nemocnice by mohlo vzniknout patrové parkoviště.
Ve hře je stále zvýšení míst na Hraničkách.


Zcela zaplněná bývá třeba Heydukova nebo Kašíkova ulice. „To, že nám někdo parkuje ve vjezdu, je celkem běžné. Když někdo třeba rekonstruuje dům, musí si dát před vjezd popelnice nebo kužely, aby se k němu dělníci dostali. Já většinou mívám auto před domem, kdybych ho měl za brankou a někdo mi před ní zastavil, tak bych bez váhání volal odtahovku,“ řekl obyvatel Kašíkovy ulice René Ševčík.

Rozhodně si ale Ševčík nemyslí, že by pomohlo, kdyby město stání zpoplatnilo. „Řidiči někde parkovat musí. Spíš by stálo za zvážení, jestli by vedení radnice nemělo uvolnit poplatky ve středu města. Nyní je to nešikovné. Na jedné straně chtějí do centra auta pustit, ale pak po nich chtějí nemalý poplatek. Lidi to odrazuje,“ je přesvědčený Ševčík.

Podle starosty města Karla Jurky je ale regulace parkování možná právě jen formou placeného stání. „V momentě, kdy dáme na náměstí půl hodiny zdarma, budou tam stát všichni a jen si chodit prodlužovat lístky. Nemyslím si, že je okolí centra přeplněné kvůli tomu, že jsou některá parkoviště zpoplatněná. I když je pochopitelné, že když lidé přijedou do práce, hledají co nejlevnější stání,“ uznal Jurka.

Běžný pohled na parkoviště u vyškovské nemocnice. Najít tam dopoledne místo k zastavení je pouze o štěstí.Jak ujistil, vedení města připravuje řešení. Do programového prohlášení zakomponovalo zvýšení kapacity na parkovišti u hygieny. „Počet míst by díky různým úpravám mohl být téměř dvojnásobný,“ naznačil starosta. U nemocnice zase existuje návrh na vytvoření druhého patra parkoviště nad základní školou. „Momentálně prověřujeme technické možnosti,“ uvedl.

Dlouhodobě radnice připravuje také zvýšení míst k parkování v lokalitě Hraničky. „Projekt byl zpracován už za bývalého vedení města, ale někteří předsedové bytových družstev ho odmítli. Chceme ho oprášit a připravit veřejné projednání tohoto tématu,“ přiblížil Jurka.