Na svůj úspěch si pořád ještě trochu zvyká. „Ten pocit byl nepopsatelný. Najednou jsem si uvědomila, že se všechna ta práce, kterou jsem do toho investovala, vyplatila. Je to bezvadné," raduje se dívka, která ani nečekala, že by se jí to letos takhle povedlo.

Počítá prý totiž vždy raději s tou horší variantou, aby pak byla maximálně příjemně překvapená. „Musím říct, že loni se mi literární část soutěže psala lépe, protože letos jsem dlouho nevěděla, jak téma uchopit, odkud začít," vysvětluje Karin, která nakonec se svou prací porazila téměř šest set soutěžících.

Letošním tématem byla otázka. „Kdybys byl zvířetem, chtěl bys být domácím mazlíčkem, nebo tvorem divokým a svobodným? Těžko najít odpověď," usmívá se dívka, která by jednou chtěla napsat vlastní knihu. Nějaké náměty už v hlavně nosí. Mezi její oblíbené autory patří Češka Ivona Březinová a zahraniční spisovatelé Thomas Brezina a Margit Sandemová.

Svůj talent by ráda zúročila i v příštím kole soutěže, i když sama sobě příliš velké naděje nedává. „Budu už ve starší kategorii, takže konkurence bude zase větší. Uvidím, jak se s tím dokážu poprat," uvažuje dívka.

O vzdálenější budoucnosti ale zatím jasno nemá. „Z deváté třídy půjdu na gymnázium, abych měla ještě dost času si promyslet, kam se chci vydat potom. Uvažuji o žurnalistice nebo psychologii, mohla bych tak svůj zájem proměnit třeba v knihy s odbornou tematikou," přemýšlí Karin.

Stát se ovšem spisovatelkou na plný úvazek neplánuje. „V České republice se tím prakticky nedá uživit, takže si myslím, že mi to zůstane jako koníček," vysvětluje dívka, která ovšem zvažuje, že by zkusila nějaké kurzy tvůrčího psaní.

Myslí si totiž, že by jí mohly pomoct. „Zatím jsem si na to ale ještě nenašla čas. Přece jen teď jsem toho měla hodně. Takže možná po prázdninách, uvidíme," uzavírá s úsměvem nadaná žákyně.