S myšlenkou pořízení stavebnice, z níž si budoucí automechanici složí plně funkční auto, přišla ředitelka školy Vladislava Kulhánková v létě. „O prázdninách jsem s kolegou navštívila smržovskou firmu Kaipan, která se zabývá vývojem, servisem a výrobou osobních aut se zaměřením na sportovní roadstery. Po tříhodinové exkurzi jsem si potvrdila, že když zakoupíme pro naše automechaniky stavebnici tohoto auta a oni ho postaví, bude to nezapomenutelný zážitek nejen pro ně, ale pro nás všechny kolem," uvedla Kulhánková s tím, že v současné době je auto objednané a dorazit do školy má do Vánoc.

Žáci o neobvyklé učební pomůcce vědí a podle ředitelky se nemůžou dočkat. Ne všichni ale dostanou příležitost auto poskládat. „Abychom ji dali všem, potřebovali bychom tak čtyři až pět Kaipanů. Automechanici budou muset projít sítem. Máme ale v plánu, aby se na sestavování podílela většina žáků daného oboru. Teprve potom ho necháme homologovat, abychom ho mohli užívat," zmínila ředitelka.

Auto podle ní dokáže dosáhnout vysoké rychlosti. O tu ale prý nejde. „Důležitý je spíš požitek z jízdy. Třeba jako na chopperu," srovnala.