Na začátku roku dostal další zločinec podmínečný trest za výrobu drog. Teď sedí sedmapadesátiletý cizinec ve vazbě. Na konci listopadu policisté prohledali jeho pronajatý byt ve Svitávce na Blanensku a objevili tam varnu, léky a chemikálie potřebné k výrobě i drogu samotnou. „Pervitin vyráběl z léků koupených v Polsku. Mají čtyřikrát větší množství účinné látky než léky dostupné v českých lékárnách,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Pachateli teď hrozí dva až deset let za mřížemi.

Policisté zadrželi pachatelova komplice a distributory, kteří drogu kupovali a prodávali dalším zájemcům. Například devatenáctiletého mladíka a devětadvacetiletou ženu z Letovic. „Při domovní prohlídce jsme u ženy, která je na mateřské dovolené, zajistili sto gramů pervitinu a jeden kilogram marihuany. Za tu by pachatelka utržila až sto tisíc korun,“ informoval vyšetřovatel případu Ondřej Přibyl. Dalšího prodejce drog chytili policisté v Boskovicích. „Jen ať je všechny pochytají. Bydlím ve Velkých Opatovicích, v zámeckém parku se pořád někdo takový poflakuje. Na zemi tam leží stříkačky, není bezpečné tam chodit s dětmi,“ pochválila policejní práci třeba Lenka Novotná.

Posledním letošním úlovkem byl mladík, kterého prověřovali blanenští strážníci. Batoh měl plný vybavení potřebného k výrobě pervitinu. Skončil v rukou mužů zákona.

V uplynulém roce se vyšetřovatelé na Blanensku zabývali devatenácti případy kriminality spojené s drogami. Většinou šlo o pervitin. Zajistili i tři varny této tvrdé drogy.

Problémy s drogami se nevyhýbají ani vyškovskému regionu. Nedávno tamní kriminalisté zadrželi třicetiletého muže, který si ve svém domě v jedné malé obci vařil pervitin pro sebe a pro své známé. Našli u něj i marihuanu. Policisté muže zatkli právě pro pěstování konopí před třemi lety. Od soudu tenkrát ještě odešel s podmínkou, teď recividistovi hrozí až desetileté vězení. „V letošním roce se jednalo o čtyřiadvacátý případ týkající se výroby omamných a psychotropních látek, který na Vyškovsku policisté vyšetřovali,“ informovala mluvčí policie Alice Musilová. Je to o dva více než v minulém roce.