Lokalitě v současnosti dominují především železobetonové silo a věže. „Dotace, pokud budeme úspěšní, bude rozprostřená na řekněme tři dílčí akce: samotnou demolici, infrastrukturní výstavbu a zeleň. Se zhruba tříměsíční demolicí počítáme na konci letošního roku. Infrastruktura souvisí s rozvojem oblasti, ať už se bavíme o chodnících, komunikaci, cyklostezce či inženýrských sítích," komentoval vyškovský místostarosta Karel Goldemund.

Tato část se podle něj uskuteční zejména v příštím roce. Navazovat na ni má na jaře roku následujícího samotná výsadba zeleně, kterou představuje lesopark a platanová alej. Rozpočet města pro letošek počítá s šedesáti miliony korun na demolici.

Zástupci radnice ale předpokládají, že z drtivé části bude podzimní a zimní bourání proplaceno právě z dotace. „Žádost jsme nejenže podali, ale mohu prozradit, že náš projekt je takzvaně nad čarou," doplnil Goldemund.

Rozhodnutí o udělení dotace padne na přelomu jara a léta. Město může dosáhnout až na pětaosmdesát milionů korun. „Území ohraničené na severní straně Sídlištěm Osvobození a na jižní vlakovým nádražím chceme postupně proměnit na kombinaci bydlení, služeb, zeleně, parkování i veřejných ploch. Propojení s historickým centrem a se státem chystanou modernizací železnice povede k významnému zkrácení vzdáleností mezi jednotlivými zónami města,“ dodal místostarosta.