„Stroj spadá do nové generace čtyřkolových univerzálních nosičů, takový ještě nikde v republice nemají. Národní kulturní památka, jako je slavkovský zámek, si zaslouží, aby se o ni starala nejmodernější technika," prohlásil ředitel technických služeb města Radoslav Lánský.

Vzhledem ke schopnostem stroje je ale v plánu užívat ho i jinde. „Určitě bude prospěšný třeba při údržbě městských alejí, které zrovna procházejí obnovou. Také počítáme s tím, že budeme mít ve správě biokoridory, které vznikají okolo města," plánoval ředitel.

Nosič nářadí, který váží okolo tří tun, přišel bezmála na tři miliony korun. Jeho příslušenství, které je možné dokupovat, umožňuje, aby se využíval k mnoha různým činnostem. Nástavné díly se navíc dají připojit jak k jeho přední, tak i zadní straně. „To je obrovská výhoda. Při klasickém sečení má navíc stroj záběr do šířky celé dva metry. A třeba mulčovací přídavné zařízení dokáže zpracovat vysokou trávu i na dlouho neudržovaných plochách. Využívat budeme i sběrač listí," vyjmenoval Lánský.