Dělníci tam práce dokončili už v červnu, mezitím se přesunuli do objektu C1, který rekonstruují pouze částečně. „Pro nemocnici to je náročné, protože pracují za plného provozu všech oddělení v této budově. Cílem je přestavba stávajícího oddělení léčebné rehabilitace na lůžkové oddělení ORL s kapacitou šestnácti lůžek. V prvním nadzemním podlaží pak vybudují ambulanci ORL s čekárnou,“ informoval krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta s tím, že dokončení očekává už letos.

Na výsledky nových oprav a modernizací se mohou návštěvníci těšit i v budoucnu. „Naplánovali jsme zřízení magnetické rezonance, pro kterou aktuálně žádáme souhlas u přístrojové komise ministerstva zdravotnictví. Usilujeme také o rozšíření prostoru porodnice o další pokoje,“ vyjmenoval radní Vojta.

Nové lavičky jsou v bílé barvě se sedáky v imitaci lakovaného dřeva.
Ve Vyškově využijí nové posezení a stojany na kola. Podívejte se

Zahájení provozu vyškovské neurologie a centra léčebné rehabilitace se zúčastnili i zástupci vyškovské radnice. „Velké poděkování patří Jihomoravskému kraji, který do této nejnáročnější etapy investoval bezmála 124 milionů korun,“ komentovala vyškovská místostarostka Karin Šulcová.

Nechybí ani elektroléčba a tělocvična

Ve zrekonstruované budově B2 jsou podle moderních standardů řešeny dispozice pokojů neurologického oddělení. Pacienty personál rozdělí do dvou a třílůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také vyšetřovna, stanoviště sester s navazující denní místností, přípravna, čistící místnost, lázeň pacientů, zázemí lékařů i denní místnost pro pacienty.

Uspořádání centra léčebné rehabilitace z velké části kopíruje horní podlaží, avšak s tím rozdílem, že na místě dvoulůžkových pokojů na severní straně východního traktu bude elektroléčba a tělocvična, na níž v přístavbě naváže místnost pro individuální cvičení. „Tato etapa rekonstrukce nemocnice navazuje na neurologickou jednotku intenzivní péče s přístroji pro vybavení iktových center, která se nachází v bloku B1. Jednotlivá pracoviště v objektu nyní splňují soudobé požadavky, jež jsou na zdravotnická zařízení tohoto typu kladeny,“ zmínil náměstek pro oblast investic Petr Hýbler.

Areál bude připravený na novou sezonu.
Opravený akvapark ve Vyškově láká na nový rekreační bazén

Nová komunikační vertikála pak zajišťuje propojení všech podlaží schodištěm a novým lůžkovým výtahem. Přiléhající kaple má opravenou vnější fasádu a střechu a zřízený bezbariérový přístup. Celá budova je nově vybavena vestavěným i volně stojícím nábytkem, potřebnou zdravotnickou technikou i nezbytným IT vybavením. „Jedná se o jednu z největších investic Jihomoravského kraje do krajského nemocničního zařízení, která s sebou přinesla velké změny v duchu moderní medicíny. Pro pacienty to bude určitě příjemný komfort,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Budova neurologie patří k nejstarším součástem areálu nemocnice, postavili ji už v roce 1951. Původně sloužila jako ubytovna zdravotnického personálu. V sedmdesátých letech byla uzpůsobena pro lůžková oddělení, ovšem bez potřebných stavebních úprav. Technický stav, zejména pak střešního pláště, některých konstrukčních částí a technických instalací, byl před rekonstrukcí za zenitem životnosti.