„Zájem o převod pozemků včetně kulturního domu vzešel ze strany Moped Teamu. A to právě pro sportovní, kulturní a společenské aktivity. Záměr už schválili zastupitelé, s ohledem na občanský zákoník zajistíme převod kupní smlouvou za symbolickou cenu ve výši čtyř tisíc korun. Což je takzvaná přátelská koupě," přiblížila mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková s tím, že součástí je i vedlejší ujednání, které zaručuje, že kdyby nemovitosti Moped Team chtěl někomu prodat, musí je jako první nabídnout městu.

Cesta k dotacím

V objektu spolek využívá klubovnu, sál a přilehlé hřiště. „Sál slouží nejen pro kulturní akce a nácviky například Rychtářovské chasy, ale poskytujeme ho i hasičům, kteří pořádají maškarní rej nebo myslivcům na schůze. Sami pak pořádáme další řadu aktivit, mimo jiné třeba Pohádkový les nebo Mikulášskou stezku," popsala předsedkyně Moped Teamu Ludmila Mikulášková.

Jednou z výhod vlastnictví například také bude, že objekt můžou dál zvelebovat, otevře se jim totiž cesta k získání dalších dotačních titulů. „Spoustu věcí už jsme za přispění města a sponzorů zvládli vlastními silami. Například jsme vymalovali, na hřiště pořídili pískoviště nebo postavili nové toalety. Jenže pokud nejsme majitelé, nemůžeme si žádat o jiné dotace na opravy, například z kraje. V první fázi bychom například potřebovali vyměnit okna," naznačila Mikulášková.

Podobná situace jako v Rychtářově nastala už v loňském roce v jiné místní části Vyškova, Opatovicích. Vyškovští zastupitelé v září schválili darování kulturního domu Tělovýchovné jednotě Sokol Opatovice.