Podle členů málkovického zastupitelstva vesnice přišla o obětavého člověka, který se velmi zasloužil o její rozvoj. „Starostou byl čtvrté volební období a za tu dobu pro Málkovice udělal opravdu obrovský kus práce. Je velmi těžké se s ním loučit. Byl to velmi dobrý člověk," zdůraznil místostarosta Moravských Málkovic František Přikryl.

Podobně o Janu Boudovi mluvil také zastupitel Karel Jenerál. „Ještě je to velmi čerstvé a těžko se mi o tom hovoří. Jde o obrovskou ztrátu. Šlo o velmi obětavého člověka, o kterém je možné mluvit jen pozitivně. Měl obrovské pole působnosti," připomněl Jenerál.Jan Bouda.

Jako na dobrého člověka a také starostu na Jana Boudu vzpomínají i další oslovení obyvatelé obce. „Možná to bude znít jako fráze, ale smrt pana starosty mě opravdu velmi zasáhla. Nejen proto, že se pro vesnici, ačkoliv bylo málo peněz, snažil udělat hodně. Ale také třeba proto, že moje dcera je blízkou kamarádkou jeho vnučky a často jsme se tak potkávali," svěřila se například Šárka Dubská.

Podle starosty Ivanovic na Hané, které stejně jako Moravské Málkovice a řada dalších obcí patří do mikroregionu Ivanovická brána, Jozefa Heretíka, odešel velmi schopný komunální politik. „Měl jsem tu čest s ním několikrát jednat a spolupracovat. Vždycky se snažil pomoci nebo poradit. Nejde jen o ztrátu pro obec, ale také celý mikroregion," zmínil Heretík.

Přestože Boudu funkce starosty dost zaměstnávala, nezanedbával podle Přikryla ani svoji rodinu. „Měl několik vnoučat, kterým věnoval spoustu času. S jedním vnoučkem byl ještě teď v září na zahájení školního roku. Také byl velmi společenský, účastnil se snad každé události v obci. Měl rád fotbal a také hudbu, nejvíc dechovku," zavzpomínal místostarosta.

Poslední rozloučení s Janem Boudou se uskuteční v sobotu 21. září v deset hodin dopoledne v kostele svatého Václava v Orlovicích. Kdo se stane Boudovým nástupcem, o tom se zastupitelé budou bavit na nejbližším zasedání, které se bude konat příští týden.