Řidiči si zajedou několik kilometrů. „Slyšel jsem, že uzavírka potrvá několik měsíců a nás čeká asi pět kilometrů dlouhá objížďka. Nemám z toho radost, komu by se chtělo jezdit po delší trase,“ okomentoval Dostál.

Lidí, kteří v obci žijí, se uzavírka dotkne podstatně méně než přespolních. „Mají zajištěnou výjimku. Vydává ji obecní úřad po domluvě s firmou, která má opravu na starosti. Stejné povolení se podařilo zařídit i pro autobusy, protože ty by kvůli objízdné trase nabíraly zpoždění. Byla to jedna z podmínek. Můžou cestovat po provizorním mostě. ,“ okomentoval starosta Jaroslav Žalkovský.

Opravy mostu· Stávající most na silnici III/4179 u Zbýšova silničáři strhnou k zemi, aby místo něj postavili nový.
· Uzavírka spojená s objízdnou trasou platí ode dneška.
· Potrvá do konce června.
· Výjimku mají autobusy a lidé z vesnice.


Ostatní se do Zbýšova dostanou přes Hrušky a Křenovice. „S tím, že se most opraví, souhlasím. Bojím se však toho, že po novém mostě k nám do obce začne sjíždět kamionová doprava,“ zmínil starosta.

Oprava mostu potrvá víc než čtyři měsíce. Ten stávající silničáři zdemolují, proto je podle nich uzavření silnice nutné. „Most půjde kompletně k zemi, pak navážou další práce. Jakou rychlostí vše bude postupovat, záleží také na počasí,“ přiblížil Richard Pokorný z vyškovské oblastní správy a údržby silnic.

Délka oprav však třeba právě Dostálovi vadí. „Snad se termín neposune a nebude to nakonec trvat až do konce roku,“ řekl.

Podle Pokorného má termín, který si silničáři dali na dokončení, platit. „Předpokládáme, že uzavírka potrvá do konce června. V červenci, pokud půjde vše podle plánu, bude nový most hotový,“ vzkázal Pokorný.

Opravy mostu už řadu měsíců trápí také ty, co směřují do Hostěrádek-Rešova. Na silnici druhé třídy. Původní termín dokončení měla firma stanovený do konce prosince, nakonec se však posunul až na konec dubna. Řidiči tak musí jezdit po sedmikilometrové objížďce. „Už jsme z toho nešťastní, lidem uzavírka dost komplikuje život, most už měl být dávno opravený,“ povzdechl si starosta Zdeněk Petráš.