Stavební firma přitom měla s opravami tento týden skončit. „Termín byl maximálně do poloviny prosince. Teď se posunul až do konce dubna. Jsme z toho nešťastní, lidem uzavírka dost komplikuje život,“ dodal Petráš.

Jeho slova potvrzuje například Milan Příhoda z Hostěrádek-Rešova. „Samozřejmě, že se mi to nelíbí. Mělo být dávno hotovo a termín se zase posunul. Pro nás, co potřebujeme jezdit autem, je to další komplikace,“ svěřil se Příhoda.

Vadí mu délka objízdné trasy stejně jako fakt, že kamiony nyní jezdí přes obec. „Už je tu dost zničená silnice, ale to zatím nikdo neřeší,“ shrnul.

Posunutí termínu vysvětlil šéf vyškovských silničářů Richard Pokorný. „Začátek oprav zkomplikovala výluka vlaků. Přes silnici byla svedená autobusová doprava, takže se začalo později,“ přiblížil Pokorný.

Doplnil, že svou roli sehrálo také nepříznivé počasí. „Vzhledem k tomu, že brzy nastaly mrazy, nedalo se pořádně pracovat. Proto posunutí termínu,“ dodal vedoucí vyškovské oblasti krajské správy a údržby silnic.