Hned dvě závady měl most u vyškovského zimního stadionu ve Smetanových sadech. Zvlněné plechy a nerovnoměrný nájezd. To bylo řidičům dlouhou dobu trnem v oku.

„Moc dobře vím, o čem je řeč. Jela jsem přes most přítelovým novým autem. Měla jsem obavy, že ho prudký nájezd na most poškodí. Kdybych to věděla, tak bych auto zaparkovala u benzínky a raději to došla pěšky,“ popsala třeba Gabriela Martinásková.

Podle vyškovského starosty Petra Hájka dělníci most postavili na pořádný betonový podklad, a tím se zvednul o kus vzhledem k vedlejší silnici. „Nájezdy jsou teď již v pořádku. Přes most nyní projedou i autobusy. Nájezd ještě trochu doladí dělníci firmy Skanska, kteří v průběhu září budou v areálu opravovat asfaltové cesty,“ vysvětlil vyškovský starosta.

Ale to nebylo jediným problémem mostu, do jehož opravy radnice loni investovala zhruba sedm set šedesát tisíc korun. Na jeho konstrukci se totiž zkřivily plechy.

Na vině asi byla těžká auta

Podle vedení společnosti Metall – eneting, která most opravovala, k tomu došlo kvůli přetížení. „Nosnost mostu je třicet tun, zřejmě přes něj jelo těžší auto,“ objasnil předčasem jednatel společnosti Miroslav Kváč.

Ačkoliv ten tehdy bez zdráhání naznačil, že uplatnění reklamace se společnost s největší pravděpodobností nebude bránit, nyní se s redakcí Vyškovského Deníku odmítl bavit. Podle Hájka však s vyřízením žádosti nebyly potíže. „Zvlněné plechy na mostě už jsou také vyrovnané. Společnost totiž uznala naši reklamaci,“ doplnil Hájek.

Teď už si most pochvalují také motoristé. Strach z toho, že by poškodili svá auta, zmizel. „Je dobře, že už je kontrukce v pořádku. Vyřízení reklamace ani netrvalo dlouho. Měla jsem obavy, že se opravy nedočkáme,“ řekla Martinásková.

Vyškovští radní nechali zchátralý most ve Smetanových sadech opravit v loňském roce. Ani tehdy se však práce neobešly bez problémů. Protože nebylo možné opravit most na jeho původním místě, museli řemeslníci konstrukci přenést k zimnímu stadionu.

Motoristé mohli jezdit po dobu opravy k zimnímu stadionu jenom přes Jungmannovu ulici. Pracovníci rekonstruovali most až do konce listopadu loňského roku, těžkou konstrukci potom museli zvednout jeřábem a usadit ji na původní místo.