Kulturní dům v Malínkách patřil kdysi národnímu výboru, později ho obec prodala Jednotě. Ta však část hostince musela v restituci vrátit původní majitelce. Ta k němu přikoupila i sál, který byl součástí hostince, aby jí budova patřila jako celek. „Tím pádem obec přišla před dvanácti lety o prostory. Postupně se střídali majitelé. Ti poslední ho zrekonstruovali. Ale zřejmě se finančně vyčerpali, takže ho neprovozují. Nebylo možné domluvit se s nimi ani na pronájmu.

Původně nám sice pronájem přislíbili, ale když jsme začali připravovat smlouvu, tak couvli,” řekl starosta Malínek Jiří Bartošík. Kdy bude hostinec v provozu zatím není jasné. „Ráda bych ho co nejdřív otevřela. Kompletní rekonstrukce stála velké peníze. Ale bohužel řešíme rodinné problémy a zatím se s druhou stranou nemůžeme domluvit,“ naznačila potíže majitelka Zdeňka Ulíková.

Bez hospody i bez kulturního domu přežívá také vesnička Topolany. O místo setkávání připravil lidi z Chvalkovic na Hané před několika týdny požár. Zaostával i kulturní život ve Snovídkách, protože lidé se neměli kde scházet. Časně z jara se obecnímu úřadu podařilo koupit bývalou hospodu a postupně z ní chce vybudovat víceúčelový objekt s kulturním sálem. Obec, která hospodaří s dvou a půlmilionovým rozpočtem, bude opravy provádět po etapách.