Účastnily se nejen moderní stroje jedenadvacátého století. Po okolí se proháněly například i Jawa 350 nebo klasický moped Babetta. To dodávalo celému srazu ještě lepší atmosféru.

A dařilo se jim. Spokojenost a dobrá nálada nejen motoristů vládla všude okolo. Už v jedenáct dopoledne se tu někteří motali v alkoholovém opojení. Kdo by čekal agresivní opilce, spletl se. I opilí motorkáři si užívali akci plnými doušky. „Je to tu fakt boží,“ s nadšením hodnotil jeden z návštěvníků. Jeho chůze a řeč napovídaly, že už strávil nějaký čas u místního stánku s pivem, kde točili brněnskou klasiku desítku a jedenáctku Březňák.

Uprostřed celého motorkářského kempu stálo pódium, které v průběhu akce odvládly rockové kapely. Od Horkýže Slíže Revival, přes NaKlid, až po Green Day Revival. Ty se staraly o úžasnou atmosféru.

Ilustrační foto.
Škola skončila. V Rousínově začnou s opravou silnice

Hned vedle pódia pořadatelé umístili stánek s uzeninami. Prodávali tam dva mladíci s velmi dobrým smyslem pro humor. „Obsouloží Vás Adam & Adam,“ stálo na čele stánku. „Odpovědný vedoucí: Já,“ zakončovalo celý štít. Stánek poskytoval výběr nejrůznějších jihomoravských uzenářských dobrot.

„Každý rok se u nás sejdou skvělí lidé. Většinou tady nebývají problémy. Za to jsme vděční,“ okomentoval dosavadní průběh 13. motosrázku jeden z organizátorů. „V sobotu dopoledne byla vyjížďka asi padesáti motocyklů. Přeje nám krásné počasí a řidiči na silnicích také nemají problémy,“ řekl.

A měl pravdu. Na silnicích v okolí Bučovic v průběhu víkendu pohybovalo mnoho řidičů jedné stopy. Všichni se chovali slušně a respektovali ostatní řidiče. Kromě toho měli motorkáři možnost využít každé ráno policejní dechové zkoušky. „Ráno policisté přijedou a dají zájemcům zdarma dýchnout. Je to pro ně lepší, než aby potom policistům dýchali už za peníze na silnici,“ smál se organizátor.

Co je na této akci nejzajímavější je fakt, že si tady nikdo na nic nehraje a každý si s každým tyká. Nezáleží, jestli je mu dvacet nebo sedmdesát. Motorkáři mají zkrátka jiný svět a lidé, kteří do něj zavítají, rychle zapadnou.

Ilustrační foto.
U Ježkovic havaroval motorkář. Skončil na chirurgii ve Vyškově

Na místo přijeli nejen lidé z různých koutů Evropy. Objevili se tu návštěvníci z mnoha koutů České republiky. „Přijeli jsme z Karviné. Letos mě tu vezl taťka autem, protože jsem prodělal zranění a nemůžu jezdit. Líbí se nám tu, pořadatelům se to opět vyvedlo,“ uvedl mladý muž, který se zúčastnil již třetího motosrázku v řadě.

Návštěvníci měli možnost spát ve stanech buď přímo v areálu nebo všude možně v okolí. Krásné letní počasí umožňovalo hostům akce pohodlné přespání venku. Takže ušetřili za přespání.

JAKUB JUREK