Při krachu ohlášeného festivalu loni přišly o peníze za lístky stovky lidí. „Vyšetřovatelé případ odložili, protože se neprokázalo, že byl za krachem festivalu úmysl vybrat peníze a festival vůbec nepořádat. Lidé, kteří se cítí poškození, samozřejmě můžou vést s pořadateli občanskoprávní spor,“ připomněla mluvčí vyškovských policistů Alice Navrátilová.

O peníze za lístky přišel před rokem například Jiří Kubíček z Drnovic. „Kupoval jsem čtyři lístky, přišel jsem tak téměř o tři a půl tisíce korun, takže mě krach festivalu pochopitelně rozčílil. S kamarády jsme pak podali trestní oznámení,“ řekl Kubíček.

Právě trestní oznámení od nespokojených hudebních fanoušků z Vyškovska byla impulzem pro prošetřování okolností krachu festivalu. Trestní oznámení podala na spolupořadatele také manažerka festivalu Pavlína Hanáková. „Trestní oznámení, které jsem podávala já, policie odložila,“ podotkla už dříve Hanáková.

Dodala, že téma zmařeného festivalu lidi stále zajímá. „Je stále velmi živé, zvláště v kruzích hudebníků. Lidé, se kterými se potkávám, se stále zajímají o osud této události. Nemohu a nechci spekulovat o odvaze případných organizátorů jiných kulturních a hudebních akcí. Ale myslím si, že se téměř všichni shodneme na tom, že je velká škoda, že se takový projekt v našem městě už konat nebude,“ doplnila Hanáková.

Druhý ročník hudebního festivalu na vyškovském letišti měl loni do okresního města přitáhnout takové hvězdy, jako je skupina Kryštof, No Name nebo Imodium. Lístek stál přes osm set korun, v předprodeji si ho koupily stovky lidí, kteří se však slibovaného srpnového vystoupení nedočkali.

V červnu totiž organizátoři festivalu ohlásili jeho zrušení kvůli organizačním a ekonomickým problémům. Krach festival šokoval mnoho lidí a lidé, kteří si koupili lístky, tak začali podávat žaloby.