Už jen do neděle 23. června 2024 mohou lidé ve výstavním sále Muzea Bučovice navštívit výstavu Kroj jako malovaný. Výstavu s podtitulem Tvorba krojových doplňků Pavly Kvasničkové Máčelové a krojové součástky ze sbírky Muzea Vyškovska potěší nejenom všechny příznivce lidové kultury regionu a tradiční rukodělné práce.

Dospělé návštěvníky čeká na výstavě celá řada různých typů krojových součástek z etnografické podsbírky Muzea Vyškovska a současné i historické fotografie nositelů krojů z oblasti Vyškova a takzvaného brněnského venkova. Seznámí se tak s historií a dnešní podobou hanáckého kroje, pro srovnání uvidí návštěvníci také třeba prezentaci obnovených krojů z nedalekých Holubic z dílny Anny Ondráčkové a dívčí nedělní kroj z Velešovic z dílny Marty Navrátilové.

close Kroje, mašle a věnečky. Muzeum Bučovice láká na poslední dny výstavy info Zdroj: se svolením Muzea Bučovice zoom_in Kroje, mašle a věnečky. Muzeum Bučovice láká na poslední dny výstavy

Za pozornost stojí především ukázka umělecké tvorby Pavly Kvasničkové Máčelové, která maluje krojové mašle a vyrábí květinové věnečky. Akce potěší také příznivce krojovaných panenek ze sbírky paní Marty Navrátilové.

Ke zhlédnutí je na výstavě i kroj, který muzeum získalo z vlastnictví Marie Pachtové, významné učitelky a folkloristky, nositelky titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje nebo kordulka z majetku Julie Kummerové Kubíčkové, učitelky ručních prací.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Letní uzavírky na jihu Moravy. Víme, kudy řidiči neprojedou

Na D46 zahájili silničáři pokládku cementobetonového krytu vozovky v úseku, který slouží jako záložní záložní přistávací plocha pro vojenská letadla. | Video: Studio Daněk