Roky žijí manželé Chmelařovi z bučovické místní části Vícemilice s hlukem a zplodinami z nákladních aut, která jezdí do nezkolaudované dezinfekční jednotky kamionů patřící jejich sousedům. Jak se nedávno dozvěděli, těm patří i okolí jejich domu. Majitel jednotky Libor Kříž Chmelařovým teď nabídl řešení.

„Jsme na dobré cestě domluvit se. Uvažujeme o tom, že mi dům odprodají,“ řekl Kříž. Manžele totiž zlomilo, když se dozvěděli, že chodník k jejich dveřím, vjezd do dvora a také do garáže už patří jejich sousedovi.

„Když jsme ho kupovali, byly okolní pozemky obecní. Teprve teď jsme se od Kříže dozvěděli, že je odkoupil od restituenta. Nechápu, proč město přístupové cesty k našemu domu z restituce nevyňalo. Jsme tím pádem ve strašné situaci. Na úřadě nám řekli, že s tím nemají nic společného. Jsme přesvědčeni, že nás poškodili,“ rozhořčuje se Marta Chmelařová.

Kříž nad touto situací jen krčí rameny. „Když Chmelař dům kupoval, měl si zjistit, čí jsou okolní pozemky. Já jsem je koupil legálně a mám je zapsané v katastrálním úřadu už zhruba deset let,“ řekl Kříž.

Ani tajemník bučovické radnice pochybení nepřipouští. „Restituce proběhla v roce 1992 na základě rozhodnutí Okresního pozemkového úřadu podle zákona,“ namítl Kotrba.

Zároveň uvedl, že pracovníci stavebního úřadu teď rozhodují o budoucnosti načerno postavené vícemilické dezinfekční jednotky kamionů. „Shromáždili jsme všechny podklady. Úředníci vydají rozhodnutí do čtrnácti dní,“ uvedl tajemník.

Manželé, kteří už jednou úřad obvinili z podjatosti, mají z rozhodnutí velké obavy. „Táhne se to už pátý rok. Je to hrozné. Nevíme, co máme dělat. Jsme už vyčerpaní finančně i psychicky. Máme z toho zdravotní problémy. Městský úřad vůbec nezajímají naše starosti,“ řekla zlomená Marta Chmelařová.

Bučovický tajemník ovšem tvrdí, že spor si musejí vyřídit oba sousedé sami mezi sebou, třeba i soudní cestou.

„Je to pořád dokola, jestli jeden z nás neustoupí, potáhne se to donekonečna,“ stěžuje si Chmelařová.

Související články:

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/mycka_vicemilice20070712.html