Sousedský spor kvůli protizákonně provozované vícemilické dezinfekční jednotce kamionů, který tamní dvě rodiny vedly řadu let, je možná u konce. Bučovický stavební úřad totiž minulý týden vydal jejímu majiteli Liboru Křížovi stavební povolení.

„Úředníci dodatečně povolili stavební úpravy a nástavbu objektu bývalé prodejny potravin na středisko obchodních služeb. To provozovatele opravňuje mimo jiné k prodeji zahradní techniky a čištění osobních a dodávkových aut,“ potvrdil tajemník bučovické radnice Antonín Kotrba.

Přestože manžele Chmelařovi, kteří proti stavbě bojují už pátým rokem, rozhodnutí nepřekvapilo, nejsou s ním spokojení. „Když jsme úředníky obvinili z podjatosti, doufali jsme, že kraj předá případ stavebnímu úřadu jiného města. To se však nestalo, Bučovice ho dostaly zpátky. Bylo nám tedy jasné, jak to dopadne,“ svěřil se Václav Chmelař.

Zároveň dodal, že se pokoušejí s Křížem dohodnout na prodeji jejich domu. „Pokud se nedomluvíme, zkontaktujeme našeho právníka a odvoláme se proti vydání stavebního povolení,“ doplnil Chmelař.

Majitel dezinfekční jednotky by dohodu uvítal. Jeho sousedé však musí splnit několik podmínek. Ty však odmítl prozradit.

„Když je nesplní, barák nekoupím. Potom ať se klidně odvolají. Jestliže pak úředníci povolení zruší, jednotku třeba zbořím. Nemám už síly na to, abych donekonečna něco řešil, nechci se nechávat vykořisťovat. A rozhodnutí úřadu v můj prospěch mě už ani netěší,“ řekl Kříž.

Za dobu, po kterou spor trvá, se kauza ocitla jak na stole krajského úřadu, tak i u ombudsmana. Přibližně před dvěma roky kraj rozhodl, že myčku nepovolí. Dal tehdy za úkol bučovickým úředníkům, aby případ dořešili co nejrychleji. Ještě za půl roku byl však podle Chmelařových případ na mrtvém bodě.

„Kvůli nečinnosti úřadů jsme proto případ předali ombudsmanovi,“ uvedla tehdy Marta Chmelařová.

Podle něj také bučovický stavební úřad při rozhodování o vícemilické dezinfekční jednotce chyboval. Chmelařovi tehdy předpokládali, že úředníci už konečně vydají pro ně uspokojivé rozhodnutí. Jenomže řešení případu stále nebralo konce.

Proto manželé označili vedoucího stavebního úřadu a jeho podřízeného za podjaté. Kauza se však po čase opět vrátila na jejich stůl a minulý týden dali dezinfekční jednotce zelenou.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

O myčce úředníci stále nerozhodli

Vícemilický spor spěje k rozzuzlení

Kauza s myčkou se vrátila do Bučovic