„Právě na jejich opravu jsem žádala město o příspěvek loni v červnu. Bohužel jej ale zamítlo. Minulý rok jsme totiž rozšiřovali kapacitu sociálních zařízení i třídy, na což nám přispělo milionem čtyřmi sty tisíci korunami. Loni tak do nás investovalo dost. Letos si však žádost znovu podám," oznámila ředitelka Milena Moravcová s tím, že cenu fasády zatím nemá vyčíslenou. „Střecha nicméně vyjde asi na osm set tisíc," dodala.

Nejspíš ještě v letošním roce přistoupí také k výměně herních prvků na školní zahradě. „Jsou tvořené z pevného plastu a začínají praskat. Je to pro děti nebezpečné, takže nám nezbývá, než je vyměnit. V dubnu k nám přijde revize, a jelikož jsou v této oblasti přísné zákony, necháme si poradit, jaké prvky vybrat," zmínila ředitelka mateřinky.

Kdy k nákupu přistoupí ale záleží na penězích, které bude mít k dispozici. Některé prvky ředitelka koupí z provozních peněz. „Máme skvělé rodiče, třeba na Vánoce jsme od nich dostali pětadvacet tisíc. Nikdo ale nemůže čekat, že pořídíme druhé Oranžové hřiště. To je statisícová záležitost," doplnila ředitelka.