Celkově se ale o žádnou drobnost podle starostových slov nejednalo. „Mateřinku jsme nechali celkově zateplit. Vyměnili jsme proto okna a zateplili stěny, strop a nezapomněli jsme ani na střechu. Měli bychom ušetřit až dvacet procent nákladů plynoucích z vytápění budovy," poznamenal starosta.

Změny se dočkal také interiér. „Reagovali jsme na připomínky hygieny, přibude proto úklidová místnost a zapracovali jsme také na obkladech sociálních zařízení," doplnil Prokop.

Zateplení objektu zaplatila z velké části dotace. „Získali jsme ji ze Státního fondu životního prostředí. Ten uhradil necelé dva miliony korun. Zbylý milion a půl zaplatila obec z vlastních zdrojů," vyčíslil starosta.

Ke školce podle něj povede i nová cesta. „Rozhodli jsme se, že zrekonstruujeme také chodníky v jejím okolí. Využíváme teď proto ideálního počasí a intenzivně na tom pracujeme. Do začátku školního roku totiž musí být mateřská škola do posledního detailu připravená. Věřím, že se nám to podaří," dodal otnický starosta.