Vesnice, respektive tamní knihovna se k ní letos připojí poprvé. „Rozhodně to ale není poprvé, co jsem o akci slyšela. O tom, že se přidáme, uvažuji dva tři roky. Nyní jsem se odhodlala," usmívala se Dagmar Chludilová, která zve všechny čtenáře, kteří si k ní přicházejí vypůjčit knihu. „Také informujeme místním rozhlasem," doplnila Chludilová.

Zkoušky se však v Lysovicích nekonají. „Manželé Šánovi všechny koledy znají, vystupují s dětmi například při rozsvěcení vánočního stromu a také při mších, takže nácvik není potřeba," je přesvědčená knihovnice.

Česko zpívá koledyČesko zpívá koledy - 9. prosince 2015 od 18 hodin.Pátý ročník zavítá na náměstí, návsi a do domů minimálně šedesáti obcí na jižní Moravě plus dalších stovek v České republice. Pokud si chcete společně s námi 9. prosince v šest večer zazpívat pět koled, můžete se přihlásit na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz, kde také najdete další info o akci.

To v Nemojanech, kde se Koled také zúčastní poprvé, pilně trénují už zhruba měsíc. „Jde ovšem o známé koledy, děti texty znají," naznačila ředitelka nemojanské základní a mateřské školy, kdo bude ve středu u místní kaple zpívat.

Děti ze školky, školy, rodiče a další obyvatelé se sejdou půl hodiny před začátkem akce Deníku Rovnost. „Na středu jsme si naplánovali i rozsvěcení vánočního stromu. Kromě Nemojanských přicházejí také lidé z Lulče a Tučap, protože jejich ratolesti navštěvují naši školu. Očekáváme, že akce budou mít okolo sto padesáti účastníků," odhadovala ředitelka Ilona Kummerová s tím, že malých zpěváků vystoupí téměř šedesát.

A nebude chybět ani občerstvení. „Maminky přinesou cukroví, budeme mít uvařený čaj. Nechceme si jen odzpívat koledy a jít, ale také se spolu na chvíli zastavit," uzavřela ředitelka.