Dohonit lišku a získat trofej se lovcům daří na druhý pokus. Úspěšný je nakonec Bohumír Polášek z Petřvaldu na koni Kira. „Chytnout lišku nebylo snadné. Dostali jsme ale druhou šanci. Kobyla se mi otočila, je obratná a pak už stačilo natáhnout ruku. Večer si to odskáču u soudu,“ říká s usměvem jediný muž v sedle sobotní Hubertovy jízdy.

Účastníci už mají za sebou asi dvacet kilometrů. Po dopoledním nástupu vyrazili na okruh kolem okolních obcí - Bohatých Málkovic, Kozlan a Letonic, kde byla na vyhlídce zastávka a opékání špekáčků. Ekipu vedla jako master Lucie Horová na koni Laky.

„Trasa byla poměrně náročná, já jsem se řídila podle naší lišky a naše liška zvolila vražedné tempo, ale musím říct, že to všichni zvládli, takže já jako master musím všechny lovce pochválit a lišku také,“ hodnotí v cíli jízdu Lucie Horová.

Účastníci se prý většinou řídili jejími pokyny. Večer ji stejně jako všechny ostatní čeká ještě tradiční poslední soud. „V roli žalobce tam přednesu jednotlivé hříchy, co kdo během jízdy udělal, protože úplně vzorné to nebylo. A obhájce se je bude snažit hájit, ale každý dostane nějaký trest, asi v tekuté formě,“ podotýká.

Hubertovu jízdu pořádal již podeváté spolek Moravské Bokovky, který se zaměřuje na dámské a historické ježdění. Jeho předsedkyně Petra Vondráčková je s letošním ročníkem spokojená. Hubertovu jízdu absovovala v roli lišky.

„Hubertovu jízdu hodnotím velice dobře. Účast byla větší než loni, počasí nám relativně přálo, pršelo jenom trošinku. Na vyhlídce nad Letonicemi byl sice šílený vítr, ale nemrzne a neprší, takže skvělá akce,“ dodává Vondráčková.