Festival zahájí už v pátek devatenáctého května večer Kapitán Demo a Pokáč. Následující den pak vystoupí Müller a Korn jako známé osobnosti československé hudební scény. Na programu bude také koncert slovenského orchestru Cigánski Diabli nebo hudební divadlo Labyrint s šedesáti účinkujícími. Nejlevnější vstupenky jsou k dostání do konce roku.

S festivalem původně pořadatelé počítali také letos v květnu, rozhodli však o jeho posunutí. „První setkání okolo příprav proběhla už v roce 2018. Situace nám ale v posledních letech, jak známo, nepřála, a o to víc se teď těšíme. Sledujeme pozitivní vývoj,“ uvedla hlavní organizátorka Klára Mars.

Na organizaci spolupracuje s městem Bučovice. „Máme velkou radost, že naše město nabídne kulturní akci na takové úrovni. Přijede k nám špička československé hudební scény. Pořadatelé sestavili výjimečný program a těší nás, že na něm nechybí hudební divadlo Labyrint, které připomene odkaz Jana Amose Komenského,“ řekla mluvčí Bučovic Martina Hašková.

Nový rozpočet pro příští rok podpořilo na zasedání čtyřiadvacet vyškovských zastupitelů.
Rozpočet Vyškova pro příští rok: rodiče se dočkají více míst pro děti ve školce

Richard Müller pro bučovický festival nafotil fotky v ateliéru známého brněnského fotografa Tina Kratochvila. „Velmi rád jsem se s ním setkal, pamatuji si jeho tatínka Jefa a jeho fotografii z New Yorku z jedenáctého září 2001,“ prozradil zpěvák.

Tento podzim už má za sebou na dvě desítky koncertů po České i Slovenské republice. Letos v říjnu vydal novou desku s názvem Čierna labuť biela vrana. Fanoušky Jiřího Korna potěší sobotní program koncertem vokálního kvarteta 4TET i jeho sólovým vystoupením s tanečníky. Korn právě připravuje turné po celé České republice s názvem Korncert, které už je ve většině měst téměř vyprodané.

Slovenský ansámbl Cigánski Diabli, v zahraničí známý jako Gypsy Devils, po několika letech přidá mezi své zastávky po celém světě také jižní Moravu. „Na Moravu se vždy moc těšíme, publikum velmi dobře reaguje na naši hudbu,“ řekl violista a vedoucí orchestru Jozef Farkaš.

Nový rozpočet pro příští rok podpořilo na zasedání čtyřiadvacet vyškovských zastupitelů.
Rozpočet Vyškova pro příští rok: rodiče se dočkají více míst pro děti ve školce

Cigánski Diabli jsou držiteli několika zlatých a platinových desek, získali také tři ocenění Grammy od Slovenské hudební akademie. Koncertovali s celou řadou nejznámějších československých umělců jako jsou například Lucie Bílá nebo Desmod, v letošním roce vystupovali s houslistou Jaroslavem Svěceným.

Sobotní program zahájí hudební divadlo Labyrint na motivy Komenského díla Labyrint světa a ráj srdce s šedesáti účinkujícími. Od své premiéry v brněnském Sonu v březnu 2020 se představení režisérky Hany Mikoláškové uskutečnilo také v pražské Smetanově síni Obecního domu a na Výstavišti Flora v Olomouci. V hlavních rolích vystoupí Jiří Mach a Radek Novotný z Městského divadla Brno, dále Jan Sklenář a také sama autorka Jarmila Beková. Orchestr, kapelu a pěvecký sbor povede dirigent Joel Hána.

Tragický požár v Rousínově.
Tragédie v Rousínově: při požáru zemřel důchodce, další dvě ženy se zranily

Posledním sobotním účinkujícím budou brněnští Ukulele Troublemakers. Páteční program, který proběhne na zámeckém nádvoří, bude patřit Kapitánu Demovi a písničkáři Pokáčovi.

Pro festival si pořadatelé vybrali renesanční zámek Bučovice a k němu přilehlou zelenou louku. „Díky tomu, že se obě nádraží nachází v těsné blízkosti zámku, se k nám i od nás pohodlně dostanou například lidé z Brna. Největší zájem o vstupenky registrujeme právě tam,“ doplnila Klára Mars.

Akce se koná pod záštitou a za podpory města Bučovice. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketlive, v Kulturním a informačním centru města Bučovice na náměstí Svobody 823 a v Turistickém informačním centru Brno na Panenské 1. Nejlevnější vstupenky budou k dostání pouze do konce roku.