V Sušilově ulici zbývá dokončit opravu středového ostrůvku kruhového objezdu a také severní stranu náměstí směrem k obchodnímu domu Magnum. „Museli jsme upravit harmonogram prací tak, aby byla oprava dokončená ve smluvním termínu. Na první etapě začne firma pracovat, jakmile to umožní počasí. V druhé etapě ale bude možné zahájit stavbu až po rekonstrukci plynovodu,“ uvedl mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.

Ilustrační foto.
Potřebují rozšířit hasičskou zbrojnici. Výstroj nyní skladují v garáži

Na straně náměstí kolem radnice má rekonstrukce plynovodu začít patnáctého května, potrvá měsíc. Následovat bude oprava přípojek, rozvodů a chodníků. Někteří obchodníci však mají obavy z poklesu tržeb. „Když jsem při předchozích pracích viděla, jakým způsobem se řeší přístupy přes různě poskládané lávky, tak obavy skutečně mám. Co se týká zásobování, dostáváme zboží na paletách, tak si to zatím neumím dost dobře představit. Řešení by bylo, kdyby nám radnice umožnila přístup z druhé strany, z Dobrovského ulice,“ přemítala vedoucí prodejny s drogerií, barvami a semeny Ilona Grossmannová.

OPRAVA NÁMĚSTÍ• Rekonstrukce Masarykova náměstí zahrnuje i ulici Jana Šoupala, Sušilovu a Husovu ulici.
• Práce jsou kvůli rekonstrukci plynovodu rozdělené do dvou etap.
• Opravě chodníků budou předcházet opravy kanalizačních přípojek přilehlých domů.
• Druhá etapa zahrne část náměstí pod radnicí a Husovu ulici, kde na místě kruhového objezdu vznikne odpočinková zóna.


Podobně to vidí obyvatelka města Žaneta Komárková. „Pokud budu zase muset chodit přes změť lávek a bahno se štěrkem, raději půjdu do jiného obchodu, kde bude přístup lepší,“ řekla mladá žena.

S poklesem tržeb už se smiřuje i majitel cukrárny a bistra v Husově ulici Michal Doubek. Počítá však s tím, že mu peníze vrátí nová podoba ulice. Právě v Husově totiž vznikne odpočinková zóna s lavičkami, zelení a vodním prvkem. „Navíc hlavní sezona prodeje zmrzliny, který zajišťujeme venku před cukrárnou, je od dubna do června. O prázdninách, kdy se mají uskutečnit ty nejzásadnější práce, se město vylidní, lidé jezdí na dovolené,“ byl spokojený s harmonogramem Doubek.

Právě rekonstrukce Husovy bude poslední částí dvouleté rekonstrukce, která dá náměstí nový vzhled. Místo červených bude mít šedé chodníky v kombinaci se světlou žulou.

Ladislav Dostál ve hře Ještě jednou, profesore jako kníže Bolkonskij.
Hrál s Kukurou. Někdo létá balónem, já sbírám zážitky takto, říká učitel-herec