Obdobné zařízení děti ze školy dosud k dispozici neměly. „Jeho vybudování bylo tedy do jisté míry nutností. Zahájení plného provozu předpokládáme až od září, a to nejen pro žáky, ale i pro ostatní obyvatele Bučovic. V současnosti je v přípravě provozní řád hřiště,“ doplnil starosta.

Stavba je již po kolaudaci. „Obecně platí, že sportovišť není nikdy dost. Myslím ale, že slušně vybavená a vlastně komukoliv dostupná hřiště ve většině částí města stále chybí. Radost z každého nového prostoru pak u nás bohužel nezřídka kazí vandalové,“ komentoval opoziční zastupitel Josef Bouda.

Náklady podle Horáka dosáhly na deset a půl milionu korun, přičemž pět milionů poskytlo dotací ministerstvo pro místní rozvoj. „Úředníci stavbu už zkolaudovali. Veřejnosti poslouží vždy v odpoledních hodinách. Věřím, že vhodně doplní možnosti sportovního vyžití v našem městě,“ uvedl starosta Horák.

Dostupnost vhodných sportovišť je v Bučovicích obecně velkým tématem. „Osobně mě třeba mrzí, že v Bučovicích v zimních měsících neumíme využívat například dostupnosti mobilních ledových ploch, kluzišť ať už s ledovým nebo umělým povrchem. Trendem jsou dostupná workoutová hřiště, na která také čeká v Bučovicích nemálo sportovců,“ podotkl Bouda.

V Bučovicích v současnosti využijí zájemci mimo jiné také zmodernizované hřiště pro plážový volejbal na bučovickém koupališti. K dispozici je množství menších hřišť pro děti i dospělé. Příznivci tenisu pak využívají především kurty ve Sportovním areálu Hájek.