O nutnosti nechat opravit památky, které jsou v dezolátním stavu, vědí i další městští zastupitelé. Některým se ovšem nelíbí přístup, jakým jim vedení Bučovic záměr představilo. „Jde o rozsáhlou opravu, která si vyžádá nemalou částku. Rada něco odsouhlasila, ale já jsem přesvědčený o tom, že o problému mělo diskutovat i zastupitelstvo. Jde přece o čtyřicet milionů korun," namítl bučovický zastupitel Zdeněk Koudelka.

Podle místostarosty však nepůjde o peníze, které mají jít z městské kasy. Proto také s připomínkou zastupitele nesouhlasil. Pokud se podle jeho dřívějších slov podaří peníze z Norských fondů získat, Bučovičtí se můžou těšit na nový výstavní sál a také byty pro sociálně slabé.

I to se ovšem stalo terčem Koudelkovy kritiky, který není příliš nakloněný vzniku výstavního prostoru. „Informace o takovém záměru se ke mně dostala poprvé a opravdu si nejsem jistý, jestli město potřebuje něco, jako je výstavní sál," pochyboval zastupitel.

Že má však město jako majitel se stavbou vůbec nějaké plány, oceňují památkáři. Podle pracovnice Barbory Číhalíkové nebývá příliš obvyklé, že vlastník památkově chráněné stavby má zájem, aby získala svůj původní vzhled. Podle ní je reálná šance, že se to podaří. K dispozici totiž jsou staré fotografie objektů.