Radnice je vyčlení z Fondu na ochranu obyvatelstva. „Ačkoliv tam nemáme moc peněz, jde o sto tisíc korun, jsou vyčleněné na podobné situace pro lidi z našeho města. My jsme ovšem měli štěstí, že nás nic takového nepostihlo. Proto jsme se rozhodli, že polovinu poskytneme některé z obcí, kterou povodně zasáhly," prozradil ivanovický starosta Jozef Heretík.

Která vesnice se může těšit na peněžní dar, to ještě není jasné. „Rozhodně to ale bude jedna z těch méně známých, jež na pomoc stále čekají. Máme vytipované dvě, rada v nejbližších dnech rozhodne, kam poputují. Zvítězí obec, která je na tom hůř. Peníze jejím zástupcům předáme osobně. Zřejmě to bude už příští týden," zmínil Heretík.

Přestože zastupitelé poskytnutí daru odsouhlasili jednomyslně, někteří jsou přesvědčení, že by bylo vhodnější vyslat jinou než finanční pomoc. „Mohli bychom tam poslat autobus nezaměstnaných, kteří neustále vysedávají na náměstí," navrhl zastupitel Milan Říha.

Podle Heretíkových slov ovšem není možné, aby radnice nakazovala lidem bez práce účastnit se humanitárních akcí. „To je záležitostí úřadu práce. Pokud by to však bylo na bázi dobrovolnosti, už by se o věci dalo uvažovat. Popřemýšlíme o tom," slíbil Heretík.