„Večer kolem deváté hodiny začalo sněžit. Ráno jsem na hlavní silnici v Krásenku naměřil osmicentimetrovou vrstvu. Silničáři nejsou vidět, potom se chlubí, kolik přes zimu ušetří. Přitom asi o kilometr a půl dál, v okrese Blansko, je vše v pořádku," zlobil se obyvatel Krásenska Arnošt Přikryl.

Dispečerka vyškovských silničářů Libuše Zavřelová s ním však nesouhlasí. „Auta vyjela už kolem druhé hodiny v noci. Průběžně projíždíme všechny oblasti, které máme na starosti. V ochranném pásmu vodní nádrže Opatovice se ale nesmí solit, takže úseky posypáváme inertním materiálem. Ve vrchních polohách okresu se ale teploty drží pod bodem mrazu, takže se na podchlazené silnici sníh drží," vysvětlila.

Podle ní silničáři sypali i v okolí Krásenska. S tím však nesouhlasí jeden z řidičů. „Ještě v devět hodin ráno byla silnice netknutá. Posypaná rozhodně nebyla," oponoval s tím, že v místě byla jen uježděná vrstva sněhu. „Sypač přijel až kolem desáté hodiny. Osobně si myslím, že původně jel po hlavní cestě v Podomí směrem na Senetářov. A na Krásensko zapomněl," dodal řidič.

V současnosti je silnice v úseku mezi Drnovicemi a Podomím pro auta nad 12 tun uzavřená. „Můžou totiž komplikovat provoz. Jinak jsou ale silnice v okrese sjízdné bez problémů," dodala Zavřelová.