Na drobnosti, jako jsou správně zastřižené drápky nebo dobrý stav zubů, se porota zaměřila při přehlídce, hlavně ale při ní hodnotila poslušnost a celkový vzhled. „Psy porotci prohlíželi opravdu důkladně," podotkl organizátor Radim Poláček. Mimo drezury se psí závodníci mohli zúčastnit i soutěže v agility.

Pro vítěze byly připravené dárky. „Psi získali například nejrůznější pamlsky, jejich majitelé dárkové předměty. Nechyběl ani diplom a pohár na stvrzení vítězství," dodal Poláček.

Poměřit síly svého čtyřnohého kamaráda přijela třeba Jana Poláčková z Vyškova. „Přes překážky našeho Charlieho vedla moje malá dcera, byla jsem napjatá, jak to zvládnou. Co se týká celé akce, jsem ráda, že existují i nějaké pro psy bez průkazu původu. Chodíme sem s rodinou každý rok," usmívala se Poláková.

Soutěžit naopak nepřišla Markéta Nová z Bohdalic se psem Rickym. „Spíš jsme dorazili za přáteli a pokochat se ostatními psy. Náš Ricky je vždycky nadšený, když si může s dalšími jen tak zadovádět," řekla divačka.