Víkend na Vyškovsku má být chladný. Teploty by se měly pohybovat mezi patnácti a dvaceti stupni. V ohrožení je tak hned několik víkendových akcí, které se mají konat pod širým nebem. Především jsou to dva velké hudební festivaly.

V Holubicích se už od pátečního večera až do neděle koná 14. ročník mezinárodního motorkářského srazu Kanálová stoka, na kterém budou hrát Tublatanka, Alkehol, Ocelot, Torr, Debustrol a další rockové kapely.

Hvězdy přijedou i do Slavkova u Brna, kde se v sobotu koná open air festival. Vystoupí Marta Kubišová, Michal Hrůza, Jaroslav Uhlíř, Anna K., Hana Hegerová a další. Hasiči z Vyškovska jsou podle slov ředitele vyškovského hasičského územního odboru Otto Plawtze na rozmary počasí připravení. „Krajské operační středisko nás přes internetové stránky upozorňuje na nebezpečné situace. Přebírají čerstvé zprávy z meteorologického ústavu.

Pokud by bylo nutné čerpání vody ze sklepů nebo odstranění záplav, máme nachystanou techniku a na mimořádné události povoláváme také jednotky dobrovolných hasičů,“ informoval o případných opatřeních v případě nebezpečí Plawetz. Ten dodal, že nejčastěji se potíže s přívalovými dešti vyskytují na Slavkovsku v okolí řeky Litavy.