Silničáři mají nyní v terénu deset sypacích vozů. „Silnice první třídy jsou posypané solí a mokré, sjízdné. Právě jsme ošetřili silnici I/47 a starou silnici z Vyškova do Brna,“ informoval Pavel Dvořák z cestmistrovství vyškovských silničářů.

Sněhu zatím není mnoho, vrstva je vysoká asi jeden centimetr. Přesto sníh působí problémy. „Kvůli mrazivému počasí totiž netaje a zůstává na vozovce. Automobily ho ujezdí,“ objasnil Dvořák.

Sníh už zřejmě zavinil i první havárii. Hasiči ze Slavkova a Pozořic vyjeli k dodávce, která se převrátila v poli u Holubic. Nehoda se obešla bez zranění.

Ošetřené ještě nejsou silnice v okresním městě, sypací vozy tam podle Dvořáka dorazí během půlhodiny.

Pozor by si měli dávat lidé i na chodnících, které už majitelé nemusejí ošetřovat. V centru Vyškova už pracovníci sypou písek například na schody u budovy pošty.

Průtah Vyškovem sice silničáři posypali štěrkem rychle, avšak ledová námraza přesto způsobuje řidičům problémy. Například v Nádražní ulici, kde jsou blízko sebe dva přechody pro chodce, a to u základní školy a za obchodním domem Kojál, mají řidiči potíže dobrzdit.

Přestože jedou krokem, kola jim prokluzují. „Šla jsem s kočárkem přes přechod, uklouzla jsem a spadla. Auto mě málem přejelo,“ postěžovala si Simona Pavézková.

Sebemenší kopec znamená pro řidiče past. Od knihovny Karla Dvořáčka na Nádražní ulici pomáhají kolemjdoucí řidičům tlačit.

V současnosti jsou už všechny vozovovky na Vyškovsku nasolené, sněžit přestalo. Silničáři mají v terénu veškerou techniku, vypomáhají jim i dodavatelé. „Všechny silnice jsou momentálně sjízdné se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách Drahanské vrchoviny kolem Krásenska a Studnic začíná zase sněžit, uvidíme, jaká tam bude situace,“ informoval pracovník cestmistrovství vyškovských silničářů Jaroslav Kolář. Silničáři nyní střídají směny, v pohotovosti budou nepřetržitě.