Jak uvádějí statistiky policistů a strážníků, opilců, kteří končí na záchytkách, v okrese každým rokem přibývá. „V roce 2011 policisté z Vyškovska odvezli na brněnskou záchytnou stanici osmnáct lidí pod vlivem alkoholu, loni jich bylo o jednoho víc a za leden letošního roku už jsou to tři," informovala mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.

Na brněnskou nebo kroměřížskou záchytnou stanici odvážejí opilce také vyškovští strážníci. „Loni jich bylo něco málo pod dvacet. Jejich počet každoročně stoupá," potvrdil velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Zkušenosti s lidmi ve velmi podroušeném stavu mají také v Bučovicích. „Loni jsme na záchytku odvezli dva. Pokud totiž hlídka narazí na opilce, snaží se mu pomoct, a když se podaří zjistit, kde bydlí, odveze ho domů. Tak dopadá většina případů. A můžu říct, že je jich rok od roku víc," uvedl velitel bučovických strážníků Jiří Wasserburger.

Pokud však městští policisté nezjistí místo bydliště opilého, přivolají lékaře. „Ten totiž musí dát souhlas k odvozu na záchytku," dodal Wasserburger.