Vedení Bučovic požádalo ministerstvo obrany o dotaci na renovaci objektu. „Šlo zhruba o sto tisíc korun," sdělil bučovický místostarosta Jiří Horák s tím, že dotace je nároková.

„Pokud splníme podmínky, dostaneme ji. Jen nevíme kdy. Takže zatím ani netušíme, kdy s opravou začneme. Pokud ale na někoho nevyjdou peníze v roce, kdy o ně žádá, nemusí o ně žádat znovu. Je automaticky zařazený do dalšího roku," zmínil Horák. Proto podle něj ani město neuvažovalo o tom, jestli pomník opraví, pokud dotace nezíská.

Podle obyvatelky Klobouček Jitky Otrubové by nicméně opravu potřeboval. „Je už dost zašlý. Jsem ráda, že se o něj město chce postarat. Jedním z důvodů je i fakt, že si naše rodina myslí, že mezi jmény padlých, která jsou do pomníku vyrytá, je jedno, které by mohlo patřit našemu příbuznému. Jde o Václava Otrubu," svěřila se žena.

Památník v Kloboučkách je třetí v pořadí, který nechá město obnovit. „V minulých letech jsme opravili pomníky v Bučovicích. A to obětem první světové války, který se nachází pod hřbitovem. Na hřbitově jsme potom ze stejné dotace, jako žádáme teď, zrekonstruovali památník padlým hrdinům druhé světové války," připomněl bučovický místostarosta.