Dům jako vystřižený z hororových filmů. Tak lidé nazývají zbořeniště po bývalém velkoskladu firmy K.R.A.B. poblíž Dědické ulice ve Vyškově. Stavení kdysi bylo příbytkem bezdomovců, až nakonec shořelo. Obyvatelé upozorňují dlouho na to, že ruina může komukoliv spadnout na hlavu.

„Bydlím naproti vlakového nádraží, a proto chodím kolem docela často. Sklad chátrá, obrůstá travou a vypadá, že se může kdykoliv zbortit. Pro děti, které tam můžou zaběhnout, představuje veliké nebezpečí,“ popsal například Jindřich Holíček.

Chátrající dům patřil brněnské společnosti K.R.A.B. Stojí však na pozemku Českých drah, a proto s ním vyškovská radnice nemůže nic podniknout.

„Úředníci zjišťovali, jestli se má záležitostí zabývat náš stavební úřad. Protože ale nestojí na pozemku města, všechno je plně v kompetenci Drážního úřadu. Jinak se otázkou nikdo jiný nezabýval,“ potvrdila mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Pracovníkům Českých drah se však dlouho nedařilo majitele domu kontaktovat. Bez jeho souhlasu totiž nemohli ruinu zlikvidovat. Podle vedoucího Drážního úřadu v Olomouci Miroslava Dvořáka podali předčasem právníci návrh na exekuční řízení. „Je otázka, jak bude toto řízení dlouho trvat,“ řekl vedoucí.

Kauzu dostala na starosti Gabriela Štalmachová z Drážního úřadu v Praze. Redakce Vyškovského Deníku se jí ve středu opakovaně pokoušela dovolat. To se zatím nepodařilo. Případem se však bude dál zabývat.

Lidem v okolí skladu dříve vadilo také pokřikování bezdomovců, kteří se stále posilňovali alkoholem. Ti s drsnější náturou zase navrhovali radikální řešení. Prohlašovali, že by měl opuštěný sklad shořet. Právě k tomu také došlo loni v červnu. To, že by požár někdo založil úmyslně, se však nepotvrdilo.

„Vedle objektu byli dva bezdomovci. Nepodařilo se jim ale prokázat, že by to někdo z nich zapálil,“ uvedl mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Zbořeniště po skladu zmizí