Jak nedávno informovala redakce Vyškovského Deníku Rovnost, nájemníci jsou nespokojení s částkou, kterou po nich město požaduje za prodej bytů. Poukazují na to, že cena navrhovaná zastupiteli, která v přepočtu činí asi osm set tisíc korun za bytovou jednotku, zdaleka neodpovídá jejímu stavu. Proto sepsali petici. Právě kvůli ní se ve středu konalo setkání.

„V podstatě jsme se na ničem nedohodli. Jen jsme vznesli připomínky. Jediné, co nám zástupci radnice slíbili, bylo, že v případě našeho nezájmu byty neprodají třetí osobě,“ informoval jeden z nájemníků Leoš Kratochvíl.

Starosta Slavkova u Brna Ivan Charvát ještě doplnil, že všemi námitkami obyvatel privatizovaných domů na sídlišti Nádražní se bude zabývat rada i zastupitelstvo. Stále ovšem trvá na tom, že požadovaná cena za byty je adekvátní. „Lidem jsme vysvětlili, že si je kupovat nemusí. Nás nic nevede k tomu, abychom je prodávali. Jen jsme chtěli vyjít vstříc těm, kteří o koupi žádali. Konečné slovo, které se bude týkat mimo jiné ceny, však bude mít zastupitelstvo,“ vysvětlil Charvát.

To zasedne 15. prosince. Do té doby se ovšem petiční výbor se zástupci radnice ještě sejde. Přesné datum schůzky ještě není známé.