Vrhnout se na prognózu nadcházejícího roku je vždycky riskantní podnik. V průmyslu obzvlášť. Firmy Vyškovska mají dál menší i větší problémy, propouštějí zaměstnance, obtížněji obstarávají zakázky. Jejich vedení si nicméně pochvaluje, že je hospodářská krize naučila lépe hospodařit.

Ten, kdo si dal jako novoroční předsevzetí nalezení práce, bude zřejmě zklamaný. Výrazné zlepšení se v otázce zaměstnanosti neočekává. Až na výjimky nabírat neplánují ani firmy, které chystají investice do výroby.

„Masivnější nábory pro rok 2014 prozatím neočekáváme. Hodně bude záležet na tom, jestli a jaké zakázky se podaří firmám získat. Pokračuje ale přijímání lidí do ivanovické firmy fischer automotive, kde máme velmi dobrou spolupráci. S nástupem k 1. únoru bychom chtěli prostředky aktivní politiky zaměstnanosti podpořit dalších dvacet lidí z naší evidence," podotkl ředitel úřadu práce ve Vyškově Jan Marek.

Úředníci jsou připravení pomoci i dalším zaměstnavatelům. „Uděláme vše, co je v našich silách v případě těch, kteří budou ochotní přijmout zájemce vedené v naší databázi," ujistil Marek.

Představí i novinky

Nové kolegy plánuje přivítat například ivanovický výrobce farmaceutických přípravků. „Vzhledem k mimořádně vysokým investicím do rozvoje společnosti počítáme opět s růstem počtu zaměstnanců, zejména odborníků na biotechnologie, farmacii a obsluhu moderních bioreaktorových, formulačních a finalizačních zařízení. Na začátku roku představíme dva nové produkty, vakcínu proti herpesovité infekci u koní a vitamínovou injekci," přiblížil ředitel společnosti Bioveta Libor Bittner.

Rok plný plánů má před sebou také třeba vyškovská firma Hestego. „Máme dohromady tři divize, které by měly začít fungovat každá ve svojí vlastní výrobní hale. Jednu z nich dokončíme už v lednu, další v červenci. Všechny budou stát ve Vyškově," nastínil ředitel společnosti Miroslav Ostrý.

Velký nábor zaměstnanců ale firma nechystá. „V hale, kterou dokončíme v lednu, se budou vyrábět teleskopické kryty, v té, která bude hotová v červenci, pro změnu kapotáže. Počítáme s tím, že si vystačíme se stávajícími zaměstnanci. Pokud budeme nabírat nové pracovníky, bude jich minimum," poznamenal ředitel Hestega.

To však podle něj neznamená, že by se firmě nedařilo. „V letošním roce podle prognózy navýšíme výrobu o dvanáct až patnáct procent," odhadl Ostrý.

Podle ředitele vyškovského úřadu práce by se měl vývoj na trhu práce blížit tomu v uplynulém roce. „Prognózy a odhady jsou věc velmi ošidná. Osobně považuji za nejpřesnější prognózy České národní banky, takže růst HDP by měl být velmi mírný. Praxe bohužel ukazuje, že pokud růst hrubého domácího produktu nepřekračuje alespoň tři procenta, nemá to na trh práce větší vliv a funguje takzvaný efekt fronty, ze které se nejrychleji dostávají ti nejschopnější a nejaktivnější," upozornil Marek.

Pokud tak firmy nezískají trvalé zakázky, těžko budou podle něj uzavírat pracovní poměry na dobu neurčitou. „Na druhou stranu je nepochybné, že si budou udržovat ty nejschopnější. To by měla být významná motivace. Celkově se domnívám, že vývoj na trhu práce bude hodně podobný tomu, jaký jsme zaznamenali v roce 2013. Zlepšení očekávám, ale skutečně jen mírné," odhaduje ředitel úřadu práce.

Nové pracovní příležitosti nenabídne ani třeba firma Beton Brož, která má svoji výrobnu v Otnicích. „Plánujeme modernizaci provozu za účelem vývoje nových výrobků pro trh. Půjde o oblast prosvětleného betonu. Nová pracovní místa tím ale nevzniknou. Počítáme s tím, že zapojíme naše zaměstnance," naznačil investiční a správní ředitel firmy Jožka Kmoníček.

Rádi za to, co mají

Lidé by se tak měli především snažit o to, aby si udrželi svá stávající místa. „V letošním roce rozšiřování výroby neplánujeme. Proto není na pořadu dne ani hledání nových zaměstnanců. Výrobu plánujeme udržovat na stávající úrovni. To je dobrá zpráva pro ty, kteří už u nás pracují, protože nechystáme ani propouštění," ujistila za slavkovskou firmu Devro asistentka Veronika Učňová.

Naopak nemalé cíle si vytyčil samotný úřad práce. „Momentálně procházíme složitým obdobím. Poslední dva roky byly víceméně degradované na výplaty dávek. Zaměstnanost nebo zprostředkování zaměstnání se dostalo na vedlejší kolej. To je trend, který je nezbytné změnit a vrátit úřady práce do pozice žádaných partnerů pro zaměstnavatele. Jsem rád, že se to tak už děje a že připravované změny uvažují s okresní úrovní jako se základní výkonnou jednotkou. Chceme poskytovat rozhodující služby jak nezaměstnaným, tak zaměstnavatelům," zdůraznil Marek.