Splnit se jim ho ale nepodaří. Dosáhli však alespoň částečného vítězství. Auta musí důsledně jezdit obchvatem. „Požadoval jsem po odboru dopravy Městského úřadu Vyškov omezující značku. Návrh ale zamítl,“ informoval starosta Medlovic Bohuslav Klemsa své obyvatele prostřednictvím aktuálního zpravodaje.

Starosta chtěl vyhovět lidem bydlícím u hlavní komunikace, kteří si už několik let stěžují na nákladní auta přepravující písek ze zemníku u Orlovic na stavbu dálnice. V tuto dobu je sice kvůli sněhu v zemníku klid, ale jakmile se rozjaří, budou opět jezdit stovky aut.

„Vzhledem k velké váze nákladních souprav, které písek přepravují, je to pro rodinné domy stojící blízko silnice nepříjemné. Lidé cítí v domech značné otřesy,“ vysvětlil Klemsa.

Obrátil se proto na firmu Skanska, pro niž většina nákladních aut jezdí.

„Dosáhli jsme toho, že auta dostala příkaz používat objízdnou trasu. Pokud zavoláme, sjednají nápravu. Zatím tuto dohodu dodržují,“ pochvaloval si starosta.

Problém je však se soukromými dopravci, kteří jezdí pro firmu nárazově. Starosta proto požádal obyvatele aby, pokud zaznamenají projíždějící auta, zapsali registrační značku auta nebo firmu, v nejlepším případě pak pořídili fotografii.

„Budu se tím okamžitě zabývat, ale bez značky je to při tak velkém počtu aut a dopravních firem, které v zemníku pracují, nezjistitelné,“ dodal Klemsa.