Obyvatelé Rousínova volají po novém autobusovém nádraží mimo centrum města. O tomto problému diskutovali s představitelem radnice na Dni s Deníkem, který se ve městě konal v dubnu.

Ledy se pohnuly a lidé jsou svému snu zase o něco blíž. Město totiž požádalo o krajské dotace na projekt. A radní se rozhodli přispět.

„A to čtyřmi sty tisíci korun. Zatím jde pouze o návrh rady. Protože město požádalo o více než dvě stě tisíc, musí to ještě schválit zastupitelé na svém zářijovém zasedání. Nevybavuji si však, že by jakákoliv podobná žádost někdy neprošla,“ informoval mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Jiří Klement.

Díky této částce Rousínovští začnou zpracovávat dokumenty pro stavební povolení. „Územní řízení už máme hotové. Jakmile tedy dostaneme krajský příspěvek, začneme okamžitě pracovat na přípravě projektu,“ slíbil rousínovský místostarosta Jiří Petřík.

Pokud půjde všechno hladce, projekt by měl být zpracovaný do tří měsíců. Po získání stavebního povolení vedení města požádá o další dotaci. Tentokrát už na samotnou výstavbu terminálu.

„Celkově bude stát asi třicet milionů korun. Z městské kasy už šlo pět,“ uvedl místostarosta. Ještě dodal, že situace na tamním náměstí je opravdu neúnosná. Autobusové nádraží podle něj sníží komplikace v dopravě, které ve městě panují.

„Je pravda, že terminál je tady potřeba jako sůl,“ prohlásil Petřík. S tím samozřejmě souhlasí také místní. Zároveň vítají, že radnice také hledá peníze jinde, než jenom ve vlastní kase.

„Autobusy by měly z náměstí zmizet. Je to tam opravdu otřesné. A je dobře, že se město pokouší shánět i mimorozpočtové zdroje,“ řekl například Josef Opluštil.

Že je situace s autobusy na rousínovském náměstí skutečně závažná, potvrzují i slova dalších obyvatel. „Je to tam opravdu nebezpečné. Já sice jezdím autem, ale při vyjíždění mi autobusy brání ve výhledu. A vadí mi i to, že tam ty autobusy parkují. Nemají tam co dělat,“ řekl zase Josef Jirka.

Martina Hlaváčková zase tvrdí, že přes autobusy není vidět a tím, že na náměstí parkují, ohrožují bezpečnost. „Neměly by rozhodně parkovat přímo na náměstí,“ myslí si Hlaváčková.