Akce odstartují už příští týden v Brně. Program doplněný videomappingem (venkovní projekce, třeba na budovu, pozn. red.) v Biskupském dvoře je připravený na příští sobotu. „Akcí bude provázet moderátor Komety Michal Chylík s historikem Ladislavem Muchou. Příchozí uvidí císařskou gardu a při troše štěstí se pozdraví i s císařem Napoleonem,“ zvou organizátoři na webu 1805.cz.

Připomínka vyvrcholí jako tradičně ve Tvarožné na pomezí Brněnska a Vyškovska. Rekonstrukce bitvy pod Santonem, která se odehraje v sobotu druhého prosince, tentokrát představí střetnutí na severním úseku bojiště a zranění francouzského generála Valhuberta. „Registrovaných je 1089 účastníků ze šestnácti zemí. Například i ze Spojených států, Spojeného království a z Malty. Tematicky se letošní ročník bude věnovat roli rakouského generála Weyrothera, autora koaličního bitevního plánu,“ předeslal prezident Středoevropské napoleonské společnosti Jakub Samek.

POZDRAV CÍSAŘE

Císaře Napoleona opět ztvární americký herec Mark Schneider, který je pro svou podobu s francouzským císařem a zaujetí rolí v regionu velmi populární.

Vojáci budou vyzbrojení víc než sedmi stovkami pušek, šestnácti kanóny a třiašedesát jich pojede na koních. Početní převahu bude mít francouzská armáda, a to 586 mužů ku 503 příslušníkům rakousko-ruského vojska.

Na čtyřdenní program, od středy devětadvacátého listopadu do soboty druhého prosince, letos láká Slavkov u Brna. Připravil dvě novinky. Jedna z nich je Abrhámův film. „Události okolo bitvy tří císařů zobrazuje na příběhu jednoho statku a jeho obyvatel, kterým se prohnala vojska všech tří armád,“ přiblížila mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

BITVA POLÉVEK

Na návštěvníky města letos dýchne atmosféra napoleonské doby i jinak než jen přehlídkou armád v dávných uniformách. Ochutnají i tehdejší kuchyni.

Gastronomická bitva tří císařů se na nádvoří slavkovského zámku rozhoří druhého prosince v devět ráno. „Vybrali jsme jídla, která tehdy vojáci pravděpodobně jedli a dají se připravit na místě. Za Francii cassoulet, za Rusko boršč a za Rakousko eintopf. Jsou si podobná. Návštěvníci je ohodnotí, vyhraje samozřejmě pokrm, který získá nejvíc hlasů,“ řekl za organizátory Michal Burian.