„Příprava představení pro zámecký park znamenala jen drobné úpravy. Co vyžadovalo větší námahu, to bylo nasvícení a ozvučení hracího prostoru,“ říká Olbricht.

Na svá vystoupení se intenzivně připravují i po technické stránce. „Máme k dispozici mikroporty, které nám pomohly prostor pokrýt kvalitním zvukem. Mobilní osvětlovací techniku mají naši technici vyzkoušenu ze zájezdů, které podnikáme do okolních obcí,“ vysvětluje.

Samotnému vystoupení před nadšenými rodiči s dětmi předchází důkladná příprava. „Příprava venkovního představení znamenala asi šest hodin zasvícení prostoru při zkoušce s herci a úklid techniky do bezpečných prostor. V den samotného představení se příprava a úklid prodloužila na osm hodin,“ vyjmenovává divadelník.

Dalším kusem pro nezvyklé podmínky bude Divadelní veselohra Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. „Ta byla na repertoáru našeho spolku už v roce 2017. Pro uvedení v zámeckém parku ji tedy obnovujeme. Vzhledem k prázdninovým dovoleným členů souboru, je její zajištění poněkud obtížnější,“ připouští Olbricht. Nádherný prostor slavkovského parku si ale tuto inscenaci podle něj rozhodně zaslouží.

Slavkovský ochotnický spolek se těmito vystoupeními zapojuje do letní „šňůry“ kulturních akcí v prostřední zámeckého parku. Za šanci je vděčná, připouští však určitá omezení. „Pro realizaci divadelních projektů pod širým nebem je rozhodující počasí. Původně plánovaný termín devatenáctého června kvůli dešti nevyšel a teprve v náhradním termínu třetího července se povedlo hru divákům předvést,“ říká.

S účastí byl spokojený. „A sešlo se jich dost. Rozsadili se na lavičky, usedli do trávy a pozorně shlédli připravenou inscenaci. Hrátky s čertem jsme reprízovali už pojedenácté, ale hrát ve velkém prostoru přírodního jeviště byl zcela nový zážitek. V představení jsme zúročili i zkušenosti ze soutěžní přehlídky amatérských divadel v Němčicích nad Hanou, které jsme se zúčastnili na konci června,“ vysvětluje Olbricht.

I když jsou součástí souboru ochotníci, dokáží se prosazovat i konkurenci. „Tři naši herci si z přehlídky přivezli ocenění. Byli to Dagmar Mašová, Miroslav Slováček i Pavel Šujan. Ve hře vystupují jako káča, doktor Solfermus a čert Lucius a převádějí tam plnohodnotný herecký výkon,“ zdůrazňuje režisér. Chválí si přitom také zbytek souboru a dětské představitele, kteří se do aktivit zapojují.

Celý tým navíc není pouze o hercích. „Přírodní jeviště nám dotvořila Jarmila Pospíšilová, scénu nasvítili a ozvučili Jan Matyáš a Luboš Vojtek,“ dodává.

Se Shakespearovou veselohrou Sen noci svatojánské vystoupí divadelníci v parku ještě devětadvacátého srpna.