Předběžný odhad ceny záhonu je čtyřicet tisíc korun. Mezi rostlinami bude umístěný šedomodrý kamenný mulč. „Nechtěli jsme dřevěný mulč ani kačírek, protože se záhon nachází hned vedle silnice a za nějaký čas by vše bylo špinavé od bahna nebo zaprášené. Na kamenném by takové nečistoty neměly být vidět," poznamenal starosta.

Léčivé i trvalky

Zeleň bude podle jeho slov rozmístěná tak, aby záhon vypadal dobře po celý rok. „Aby byl pro oči kolemjdoucích zajímavý, necháme do záhonu umístit jak léčivé rostliny, tak i ty okrasné, trvalky i dvouletky nebo jednoletky," vyjmenoval Ziegler.

Z nápadu vedení vesnice je nadšená například Stanislava Kučerová. „Vytvoření záhonu se mi moc líbí. Heršpický botanik je šikovný člověk, takže si myslím, že to bude vypadat skutečně dobře," pochválila obyvatelka.

Drobnou výtku ovšem má. „Je jen škoda, že záhon chystají tak úzký. Kdyby jej obec nechala umístit na druhou stranu, bylo by to možná lepší. Vzniklo by pro něj víc místa," poradila Kučerová.

Starostu potěší, když se do vysazování záhonku zapojí i místní lidé. „Myslím si, že když si to vezmou obyvatelé za své a pomůžou, víc si pak věcí váží. Budu rád, když bude platit podobný scénář i u našeho naučného chodníku. Neděláme ho pro sebe, ale pro všechny," doplnil Ziegler.