Nově bude mít město dva místostarosty, přičemž druhý bude částečně uvolněný. „Není nutné post zavádět. Město už jednou dva místostarosty mělo a nevyplatilo se to," naznačil zastupitel Oldřich Pospíšil (Nestraníci) ještě před hlasováním. Post ale těsnou většinou prošel.

První místostarostkou zvolilo zastupitelstvo Marii Jedličkovou (KDU-ČSL). Částečně uvolněný místostarosta bude bývalý šéf radnice Petr Kostík (ČSSD). „Nemyslím, že by člověk, který má tak náročnou práci, mohl zároveň dělat místostarostu," upozornil zastupitel Dušan Jakoubek (ODS) s tím, že Kostík je ředitel krajské hospodářské komory.

Kostík odůvodnil, proč funkci přijal. „Kromě jiného se chci zasadit o lepší komunikaci a spolupráci podnikatelů a města," zmínil. Boudný už dřív zdůraznil, že druhý místostarosta nebude pro město znamenat velkou finanční zátěž.

Spolu s Boudným, Kostíkem a Jedličkovou budou v radě města další čtyři roky zasedat Hynek Charvat (KDU-ČSL) a Libor Eliáš (TOP 09). Sociální demokrat v křesle starosty nahradil Ivana Charváta (ODS), který vedl město posledních osm let.