Nejde však o jediné výhrady, které k územnímu plánu má. Přes jeho pozemky je totiž navržená komunikace. „Když jsem parcely kupoval, počítal jsem, že bude cesta v jejich blízkosti. Ale s tím, že povede přímo přes ně, rozhodně ne," poukázal Svoboda.

Tento problém neřeší poprvé. Kvůli navržené cestě se už s radnicí přel v roce 2009. „Tenkrát mi vyhověli a cestu posunuli vedle mých pozemků. Jenže pár let uplynulo a je to tady znovu," kroutil hlavou Svoboda.

7let uplynulo od doby, kdy Rousínovan Michal Svoboda řešil s radnicí téměř totožný problém jako v současnosti. Projektanti tehdy jeho připomínku vyřešili.

Do třetice mu pak podle jeho slov vadí vize projektanta, který na jeho parcelách vidí možnost zástavby. Jak Svoboda slyšel, jsou prý ideální pro výstavbu domů. „Přitom radnice hlásá, že chce podporovat podnikání a služby. Pokud to dávají najevo touto formou, pak nevím, co si o tom myslet. Kdyby totiž tyto návrhy do územního plánu prošly, znemožní mi dál podnikat," upozornil Svoboda. Ohradil se proto nejen na veřejném projednávání návrhu, ale se svým právním zástupcem podal i námitku.

Zodpovědná projektantka návrhu územního plánu Iveta Raková ze společnosti Archteam Vyškovskému deníku Rovnost na položené otázky neodpověděla. Pořizovatelem dokumentu je Městský úřad Vyškov. Podle vedoucího tamního odboru územního rozvoje a plánování Jiřího Plášila sice jsou pořizovatelé, ale ne projektanti. „Proto není možné se k problému vyjádřit. Minulý týden bylo veřejné projednání územního plánu. Lidé nyní mají možnost podat námitky. Do té doby nemůžu poskytnout další informace," vzkázal.

Potvrdil však, že námitek je víc. „Budeme se jimi pochopitelně zabývat. Jak ale vyřešíme ty pana Svobody, nedokážu předjímat. Každou se zabýváme samostatně. Nemůžu se tedy takto dopředu k návrhům vyjadřovat," vysvětlil Plášil.

Ujistil však, že pokud je možné najít řešení akceptovatelné pro územní plán i dotčené vlastníky pozemků, tak vychází vstříc.

Po vyhodnocení námitek musí územní plán ještě odsouhlasit rousínovské zastupitelstvo. Jestli by pro verzi, proti které má Svoboda výhrady, zvedl ruku, zatím neví například radní Rousínova Jiří Kyjovský. „Momentálně je návrh velmi čerstvý. Předpokládám, že se námitky a připomínky sejdou. Je to logické. Konkrétní situaci ale neznám, takže zatím ani neumím říct, zda bych byl pro zachování, nebo potlačení zmíněných změn," podotkl Kyjovský.

Jak se ke stávajícímu návrhu územního plánu Rousínova staví jeho starosta Jiří Lukášek, se redakci Vyškovského deníku Rovnost nepodařilo zjistit. Po několik dní nebral telefon. Do uzávěrky se k problematice nestihl vyjádřit ani tajemník města Marián Tlčik.