Pro návštěvníky chystají přehlídku historických vozů, motorek, traktorů a bicyklů. Akce tradičně láká nejen vystavovatele Česka, Slovenska a Rakouska ale i z Nizozemí nebo Skotska. „O tom, jak to bude vypadat letos, bohužel nerozhodujeme my ani nadšení našich přátel, kteří ve starých vozech brázdí Evropou. Věříme, že i přes původní obavy, zda se kvůli pandemickým opatřením letošní ročník vůbec uskuteční, bude i letošní atmosféra dýchat starými časy plných hudby, tance a elegance a krásných dam,“ komentovala ředitelka festivalu Eva Oubělická.

Součástí setkání bude rozsáhlá burza náhradních dílů a starožitností. Sedmičlenná odborná porota pak ohodnotí auta a motorky v šesti kategoriích rozdělených zejména podle roku výroby. „V loňském roce jsme například ocenili automobil červený Praga Baby z roku 1938. Jako první vůz značky Praga dostal páteřový rám a nezávislé zavěšení kol, pohon zajišťoval litrový čtyřválcový motor. Celkem bylo vyrobeno asi 4200 vozů v deseti sériích,“ vzpomínal předseda odborné komise Pavel Opletal.

V aleji v ulici Kaunicova ve Slavkově už řidiči nezaparkují. Místní obyvatelé si stěžují na jejich neukázněnost.
Řidiči parkovali i na soukromých pozemcích. Slavkov kontroluje hříšníky častěji

Pořadatelé letos také znovu umožní vystavovatelům a prodejcům burzy najíždět auty do parku již v pátečních večerních hodinách. Brány se pak návštěvníkům otevřou v sobotu od půl osmé ráno. „Přestože na místě bude dostatek pokladen, doporučujeme zakoupení vstupenky v elektronickém předprodeji. Příchod do parku tak bude mnohem pohodlnější a rychlejší,“ doporučila Oubělická.

V souvislosti s tím zástupci města ve Slavkově omezí v den konání akce nájezd ze silnice I/50. Řidičům proto poradili, aby už před Slavkovem odbočili na silnici 0501. Po ulici Bučovická se pak dostanou na ulici Tyršova a odsud pak už po navigaci k registraci u golfového areálu. Omezení se dotknou i řidičů, kteří pojedou ze směru od Kyjova po silnici I/54. Vhodnější je pro ně odbočení už v Nížkovicích nebo v Heršpicích. Pak již stačí jízda přes Hodějice a napojení na silnici I/50.

Návštěvníci využijí odstavné parkoviště v ulici Křenovická vedle supermarketu Billa. Za celodenní parkování tam bude cena padesát korun. Do zámeckého areálu vstoupí dvěma branami z aleje u golfového areálu nebo z ulice Zámecká. Od parkoviště jsou vzdálené asi pět set metrů.

Napoleonskou expozici ve Slavkově slavnostně odhalili v květnu 2013.
Kvůli autorským právům na libreto výstavy se Slavkov omluví. Rozhodl soud